Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  funduszu związków zawodowych, dodatki do rent rodzinnych dla sierot zupełnych, dopłaty pracodawcy do wypoczynku dzieci czy dodatki mieszkaniowe – tłumaczy resort finansów. Zwolnione (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  płatnik, czyli rodzic. Rozliczanie składek za nianię Jak wsponiano, płatnik składek zobowiązany jest do sporządzania i przekazywania do Zakładu dokumentów rozliczeniowych za nianie (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  za każdy dzień. Stanowi tak jeden z przepisów ustawy o PIT.   Kiedy ulgę naliczamy dziennie? W przypadku, gdy w tym samym miesiącu kalendarzowym w stosunku do dziecka wykonywana (...)

 • Porada prawna na temat do kiedy oddac pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do kiedy oddac pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  takiej sytuacji samodzielne rozliczanie jest zbędne. Inaczej będzie w sytuacji, gdy emeryt postanowił zarobić dodatkowo. Wówczas zamiast PIT-40A dostał PIT-11 i na podstawie tego dokumentu (...)

 • Wiadomości ogólne, czyli zanim zaczniesz wypełniać PIT

  , którzy wybrali liniową 19% stawkę podatku, mają prawo jedynie do odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne oraz do odliczenia od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  ustalili, to przyjmuje się, że ulga przysługuje każdemu z nich w równych częściach. Kiedy odliczenie nie będzie możliwe?  Obecnie ulgę mogą odliczać wyłącznie osoby wypełniające (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko?

  dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają we własnym (...)

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

 • Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko? PIT 2014

  rozliczeniu dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane