Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  takiej sytuacji samodzielne rozliczanie jest zbędne. Inaczej będzie w sytuacji, gdy emeryt postanowił zarobić dodatkowo. Wówczas zamiast PIT-40A dostał PIT-11 i na podstawie tego dokumentu (...)

 • Wiadomości ogólne, czyli zanim zaczniesz wypełniać PIT

  , którzy wybrali liniową 19% stawkę podatku, mają prawo jedynie do odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne oraz do odliczenia od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  ustalili, to przyjmuje się, że ulga przysługuje każdemu z nich w równych częściach. Kiedy odliczenie nie będzie możliwe?  Obecnie ulgę mogą odliczać wyłącznie osoby wypełniające (...)

 • Porada prawna na temat do kiedy oddac pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do kiedy oddac pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012. Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko?

  dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają we własnym (...)

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie (...)

 • Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko? PIT 2014

  rozliczeniu dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają (...)

 • PIT 2012. Do kiedy musisz złożyć PIT-28?

  prowadzonej w formie spółki, należy wypełnić PIT-28/B. Decydując się na odliczenie ulg powinniśmy wypełnić ponadto załącznik PIT/O. Wydatki mieszkaniowe wykażemy natomiast na załączniku (...)

 • Do kiedy trzeba złożyć PIT-28? - PIT 2014

  rezygnacji z ryczałtu musimy powiadomić fiskusa do 20 stycznia. Gdy tego nie zrobimy, również w przyszłym roku przyjdzie nam wypełnić PIT-28. Karta podatkowa i osoby duchowne Do (...)

 • PIT 2012. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  dochodowego przez KRUS lub ZUS (otrzymanie formularza PIT-40A) nie oznacza jednak, że nie można rozliczyć podatku samemu. Należy wspomnieć, że można na tym jeszcze zyskać. Kiedy warto rozliczyć (...)

 • PIT 2013. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  dochodowego przez KRUS lub ZUS (otrzymanie formularza PIT-40A) nie oznacza jednak, że nie można rozliczyć podatku samemu. Należy wspomnieć, że można na tym jeszcze zyskać. Kiedy warto rozliczyć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane