Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji,  niezdolności do samodzielnej egzystencji,  całkowitej niezdolności do pracy,  częściowej niezdolności (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. O sposobie wykorzystania w danym roku kalendarzowym

 • Porada prawna na temat do kiedy można donieśc zwolnienie lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do kiedy można donieśc zwolnienie lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  dopuszczonych do sprzedaży w zakładzie karnym, za środki pieniężne pozostające do jego dyspozycji w depozycie. Skazana, o której mowa w art. 87 § 3 i 4, ma prawo do dokonywania dodatkowych (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia

  wypowiedzenie umowy o pracę, a o której godzinie przedłożył zwolnienie lekarskie. praca, pracownik, pracodawca, zwolnienie, wypowiedzenie, umowa, zaświadczenie lekarskie, (...)

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim

  lekarskie L - 4 wystawiane na drukach ZUS ZLA, przewiduje podanie dat okresu niezdolności do pracy (od kiedy do kiedy zwolnienie obowiązuje) oraz określenie liczby dni (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  (przekierowanie na You Tube): założyć profil na PUE i poznać zalety wystawiania e-ZLA, wystawić e-zwolnienie, wystawić e-zwolnienie na opiekę, wystawić e-zwolnienie za okres wsteczny, anulować (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  okres, który już minął. Zrób to do 6 miesięcy od ostatniego dnia, za który można było dostać zasiłek. Przykład: jeśli opiekujesz się dzieckiem od 1 do 8 lipca, (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - dokumentowanie i zasady przyznawania dni wolnych

  wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 37 K.p.). Wymiar tego zwolnienia wynosi:  2 (...)

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  zapłacić? W zależności od przypadku: obdukcja jest bezpłatna - jeżeli zleci ją policja albo prokurator, od 100 do 200 zł - jeżeli poszkodowany robi ją prywatnie. Co trzeba przygotować? Udając (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  do egzaminu. Składa się go nie później niż 40 dni przed wybranym terminem egzaminu. Dołącza się do niego oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do wniesienia o ponowne rozpatrzenie (...)

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  wypowiedzenia”. W takim przypadku pracownik, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do (...)

 • Nowa umowa w czasie wypowiedzenia

  końcu warto również zwrócić uwagę na fakt, że uzyskał Pan zwolnienie lekarskie. Nie wiemy na jak długi okres otrzymał Pan to zwolnienie ani rodzaj (np. chory może lub nie może chodzić (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  sołtysowi. § 3. Pismo można również pozostawić osobie upoważnionej do odbioru korespondencji w miejscu stałego zatrudnienia adresata.  Art. 134. § 1. Pisma adresowane do (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  zadzwoniła do firmy i poinformowała mnie, że od dzisiaj do 30.09.2007 r. (łącznie 7 dni L-4) będzie miała zwolnienie lekarskie, bo jest w ciąży, w tym roku nie miała pracownica (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  przystąpił, do stanowiska interwenienta w procesie stosuje się odpowiednio przepisy o współuczestnictwie jednolitym. Art. 82. Interwenient uboczny nie może w stosunku do strony, do (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres choroby, jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego, nie nabyła prawa (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  spółka należąca do grupy przedsiębiorstw. Czy można przekazywać dane pracowników w ramach grupy przedsiębiorstw, do której należy pracodawca? Administratorzy, którzy (...)

 • Urlop ojcowski - kiedy można wykorzystać i komu przysługuje

  . Zwolnienie na opiekę Zwolnienie takie można wziąć w sytuacji, gdy żona nie czuje się najlepiej po porodzie. Wtedy lekarz wystawia zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zobowiązanego do naprawienia szkody renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku (...)

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  nadal zwolnienia lekarskiego. Ja wysłałem już do ZUS zwolnienie poświadczone za zgodność z oryginałem w celu przyspieszenia wypłaty zasiłku chorobowego. ZUS nadal czeka na oryginalne zwolnienie (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  zastosowanie także do podejrzanego.Art. 72. § 1. Oskarżony ma prawo do korzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza, jeżeli nie włada w wystarczającym stopniu językiem polskim. § 2. Tłumacza (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  wniosku o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego,2) zgłoszenie wniosku o ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.Zaświadczenie lekarskie wystawia się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane