Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  majątkowego małżonka niewinnego, powstałej w wyniku orzeczenia rozwodu.Jak długo trwa obowiązek alimentacyjny małżonków po rozwodzie?W każdym przypadku obowiązek alimentacyjny (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zobowiązanego do naprawienia szkody renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku (...)

 • Wspólne zamieszkiwanie rodziców i dorosłych dzieci - opinia prawna

  Administracyjnej Sądu Najwyższego zawarto wytyczne co do obowiązku alimentacyjnego uregulowanego w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Wytyczne te potwierdzają przedstawione powyżej poglądy doktryny, (...)

 • Porada prawna na temat do ilu lat trwa obowiazek alimentacyjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do ilu lat trwa obowiazek alimentacyjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  publicznej jest wyłączony od udziału w sprawie swych powinowatych do drugiego stopnia, powinowaci w linii prostej a w linii bocznej do drugiego stopnia mają prawo odmowy składania zeznań w postępowaniu

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.

  pełnoletniości z zachowaniem prawa do dalszej alimentacji wypłata świadczenia może nastąpić wyłącznie do jego rąk. Zdarzenie to nie wymaga stwierdzenia orzeczeniem sądu opiekuńczego i (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  maksymalnie ośmioro dzieci w wieku od jednego roku do lat trzech, w przypadkach przewidzianych w ustawie do lat czterech. Jeżeli w grupie żłobkowej znajduje się dziecko poniżej (...)

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  świadczeniowy, który trwa od 1 października do 30 września następnego roku. Oczywiście wnioski będzie można składać także w trakcie okresu świadczeniowego, ale i tak świadczenie (...)

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  dziećmi w wieku do trzech lat oraz średnie wykształcenie ale nie pracowała z dziećmi w wieku do trzech lat przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia (...)

 • Alimenty dla dziecka z zespołem Downa

  Jak się ma obowiązek alimentacyjny względem dzieci chorych na Zespół Downa? Czy obowiązek ten trwa bezterminowo, czy jak w przypadku dzieci zdrowych, do 24 roku życia, w przypadku gdy (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  rejonowego, wydział cywilny, chyba że wartość przedmiotu spory przewyższa kwotę 75.000,00 zł – wówczas do sądu okręgowego. Jeżeli groźby ze stron Pani ojca mają celu zmuszenia innej osoby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane