Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zobowiązanego do naprawienia szkody renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  majątkowego małżonka niewinnego, powstałej w wyniku orzeczenia rozwodu.Jak długo trwa obowiązek alimentacyjny małżonków po rozwodzie?W każdym przypadku obowiązek alimentacyjny (...)

 • Wspólne zamieszkiwanie rodziców i dorosłych dzieci - opinia prawna

  Administracyjnej Sądu Najwyższego zawarto wytyczne co do obowiązku alimentacyjnego uregulowanego w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Wytyczne te potwierdzają przedstawione powyżej poglądy doktryny, (...)

 • Opinia prawna na temat do ilu lat trwa obowiazek alimentacyjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do ilu lat trwa obowiazek alimentacyjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  publicznej jest wyłączony od udziału w sprawie swych powinowatych do drugiego stopnia, powinowaci w linii prostej a w linii bocznej do drugiego stopnia mają prawo odmowy składania zeznań w postępowaniu

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  zobowiązał się wnieść do spółki własność rzeczy, do wykonania tego zobowiązania, jak również do odpowiedzialności z tytułu rękojmi oraz do niebezpieczeństwa (...)

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  świadczeniowy, który trwa od 1 października do 30 września następnego roku. Oczywiście wnioski będzie można składać także w trakcie okresu świadczeniowego, ale i tak świadczenie (...)

 • Alimenty dla dziecka z zespołem Downa

  Jak się ma obowiązek alimentacyjny względem dzieci chorych na Zespół Downa? Czy obowiązek ten trwa bezterminowo, czy jak w przypadku dzieci zdrowych, do 24 roku życia, w przypadku gdy (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  rejonowego, wydział cywilny, chyba że wartość przedmiotu spory przewyższa kwotę 75.000,00 zł – wówczas do sądu okręgowego. Jeżeli groźby ze stron Pani ojca mają celu zmuszenia innej osoby (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  ten trwa nadal, jeżeli dziecko kontynuuje naukę. Pogląd taki wyraził Sąd Najwyższy. Jeżeli obowiązek alimentacyjny wygasł, rodzice nie są w ogóle zobowiązani do wypłacania dziecku (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  pewnej normy, np. kino, teatr, wyjazd na wakacje. Nie oznacza to oczywiście, iż małżonek niewinny ma prawo do równej stopy życiowej z małżonkiem zobowiązanym, ale tyle, że ma on prawo do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane