Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co oznacza dożywotnia i bezpłatna służebność osobista mieszkania?

  Witam serdecznie, bardzo bym prosił o wyjaśnienie co oznacza dożywotnia i bezpłatna służebność osobista mieszkania? Celem niniejszej opinii jest wyjaśnienie, jakie skutki prawne wywiera (...)

 • Zniesienie służebności osobistej

  Chcę kupić nieruchomość, która składa się z działki i domku drewnianego. W KW tej nieruchomości w dziale trzecim - Ciężary i Ograniczenia jest wpisane - "Bezpłatna i dożywotnia służebność (...)

 • Prawa dożywotnie

  W umowie darowizny gospodarstwa rolnego zapisana została nieodpłatna dożywotnia osobista służebność mieszkania dla darczyńców polegająca na prawie korzystania z części domu i budynków (...)

 • Porada prawna na temat dożywotnia służebność osobista

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dożywotnia służebność osobista, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  została więc, ustanowiona służebność osobista mieszkania na rzecz Pani rodziców. W tej sytuacji w przypadku umowy najmu części nieruchomości objętej służebnością, stosunek najmu (...)

 • Służebność od A do Z, czyli jak rozwiązać spór z sąsiadem

  ; służebności, służebność drogowa, służebność drogi koniecznej, służebność osobista, służebność gruntowa, jak znieść służebność, wygaśnięcie (...)

 • Służebność osobista i rozbiórka budynku

  . służebność osobista, mieszkania, właściciel, rozbiórka budynku, pozwolenie na budowę

 • Uczestnicy egzekucji z nieruchomości

  użytkowanie, jak i służebność osobista stanowią ograniczone prawa rzeczowe. Zgodnie z art. 922 Kodeksu postępowania cywilnego uczestnikami postępowania oprócz wierzyciela i dłużnika są (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  przepisów o treści i wykonywaniu własności (służebność gruntowa). § 2. Służebność gruntowa może mieć jedynie na celu zwiększenie użyteczności nieruchomości władnącej (...)

 • Służebność osobista

  z poprzedniego małżeństwa? Czy notarialnie zapisaną służebność osobistą mieszkania wpisuje się do księgi wieczystej? Służebność osobista - którą jest także służebność (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia ich wartości z ceny nabycia: 1) prawa ciążące na nieruchomości z mocy ustawy; 2) (uchylony); 3) służebność drogi koniecznej oraz służebność (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • Służebność mieszkania

  Mam pewien dylemat. Mianowicie otrzymałem w spadku po babce mieszkanie, w akcie notarialnym mam jej zapewnić dożywotnią służebność mieszkania. (...)

 • Likwidacja służebności dożywotniej z ksiąg wieczystych

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • kwestia prawna-problem

  "prawo korzystania z budynku mieszkalnego na dożywotnią i bezpłatną służebność mieszkalną" jeśli byłoby to możliwe prosiłbym o wytłumaczenie (...)

 • służebność osobista

  Mam pytanie dotyczące służebności osobistej. W testamencie jest napisane: "Służebność osobista polegająca na prawie korzystania z piętra domu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane