Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dożywotnia bezpłatna służebność mieszkania

  lub prokuratury o niewłaściwym traktowaniu starszej Pani. dożywotnia służebność mieszkania, mieszkanie, służebność, dożywotnie

 • Zniesienie służebności osobistej

  Chcę kupić nieruchomość, która składa się z działki i domku drewnianego. W KW tej nieruchomości w dziale trzecim - Ciężary i Ograniczenia jest wpisane - "Bezpłatna i dożywotnia służebność (...)

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  została więc, ustanowiona służebność osobista mieszkania na rzecz Pani rodziców. W tej sytuacji w przypadku umowy najmu części nieruchomości objętej służebnością, stosunek najmu (...)

 • Porada prawna na temat dożywotnia służebność mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dożywotnia służebność mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Służebność osobista i rozbiórka budynku

  Parę lat temu przekazałam w drodze darowizny dom i tereny rolne, w zamian za rentę. W akcie notarialnym została zapisana na moją rzecz dożywotnia służebność mieszkania i korzystania (...)

 • Prawa dożywotnie

  W umowie darowizny gospodarstwa rolnego zapisana została nieodpłatna dożywotnia osobista służebność mieszkania dla darczyńców polegająca na prawie korzystania z części domu i budynków (...)

 • Uczestnicy egzekucji z nieruchomości

  Czy dożywotnie użytkowanie i dożywotnia bezpłatna służebność mieszkania wpisana w III dziale księgi wieczystej są ograniczanymi prawami rzeczowymi? Czy osoba posiadająca wpisane takie (...)

 • Co oznacza dożywotnia i bezpłatna służebność osobista mieszkania?

  Witam serdecznie, bardzo bym prosił o wyjaśnienie co oznacza dożywotnia i bezpłatna służebność osobista mieszkania? Celem niniejszej opinii jest wyjaśnienie, jakie skutki prawne wywiera (...)

 • Służebność od A do Z, czyli jak rozwiązać spór z sąsiadem

  śmiercią uprawnionego, jednakże można się umówić, że po jego śmierci służebność mieszkania przysługiwać będzie jego dzieciom, rodzicom i małżonkowi. Jak wykonuje się służebność? Służebność (...)

 • Renta dożywotnia. UOKiK wykrywa nieuczciwe praktyki

  przypadku musi uzyskać pisemną zgodę przedsiębiorcy. Tymczasem zgodnie z prawem klient spółki komandytowo - akcyjnej Fundusz Hipoteczny Dom, jako osoba mająca służebność mieszkania nie (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  Panią spadku, nie nabędzie Pani udziału we własności mieszkania. Niezależnie od tego, kto stanie się właścicielem mieszkania (pozostali członkowie rodziny czy w ostateczności – jeśli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dożywotnia służebność mieszkania

  Witam Rok temu zmarł mój tata, otrzymał on od babci w darowiźnie dom jednorodzinny. Babcia zastrzegła sobie i córce w akcie notarialnym dożywotnią (...)

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • Służebność mieszkania

  Mam pewien dylemat. Mianowicie otrzymałem w spadku po babce mieszkanie, w akcie notarialnym mam jej zapewnić dożywotnią służebność mieszkania. (...)

 • Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

  Witam. Moja Babcia wyraziła chęć przekazania mi swego 50m2 mieszkania w darowiźnie. Wobec powyższego najpierw należało owe mieszkanie wykupić od (...)

 • Pomoc w wyjaśnieniu służebności

  Co oznacza bezpłatna, dożywotnia służebność pokoju wraz z używalnością kuchni, łazienki i przedpokoju? Kto może korzystać z tych pomieszczeń? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane