Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  umowę o dożywocie. Art. 914. Jeżeli zobowiązany z tytułu umowy o dożywocie zbył otrzymaną nieruchomość, dożywotnik może żądać zamiany prawa dożywocia na dożywotnią rentę odpowiadającą (...)

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  też wynika z w/w przepisów, może Pani również sprzedać nieruchomość obciążoną prawem dożywocia. rozporządzanie, sprzedaż, najem, dożywocie, prawo, uprawniony, zobowiązany, odpowiedzialność

 • Umowa dożywocia

  dożywocie nie należy do ograniczonych praw rzeczowych takich jak hipoteka, służebność itp., to jego ustanowienie znacząco oddziałuje na nieruchomość i przepisy o ograniczonych prawach rzeczowych (...)

 • Porada prawna na temat dożywocie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dożywocie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o dożywocie a spadek

  i rodziców zmarłego). dożywocie, umowa, dożywocia, mieszkania, opiekę, spadek, skuteczność, roszczenia, zachowek

 • Służebność mieszkania - dożywocie

  , ustanowienie służebności, dożywocie

 • Dziedziczenie prawa dożywocia

  obciążona jest tylko połowa nieruchomości - ta, którą zamieszkuje babcia - to każdoczesny właściciel jest nadal zobowiązany wobec babci dożywotnika. Jak wyżej wspomniano, dożywocie obciąża (...)

 • Zakup działki obciążonej prawem dożywocia

  księgi wieczystej . Tak więc na chwilę obecną: W księdze wieczystej nie ma wpisu o dożywocie na tej działce; Jest akt notarialny o zrzeczeniu się dożywocia; Dożywocie pozostaje na innych (...)

 • Ukryta umowa nie korzysta z formy umowy pozornej

  odpowiedzi powziął uchwałę:Umowa o dożywocie ukryta pod pozorną umową sprzedaży nieruchomości zawartą w formie aktu notarialnego jest nieważna, jeżeli istotne postanowienia umowy o dożywocie (...)

 • Umowa darowizny

  dnia, w którym uprawniony do odwołania dowiedział się o niewdzięczności obdarowanego. służebność mieszkania, dożywocie, wartość służebności,

 • Nieruchomość obciążona dożywociem

  . egzekucja, nieruchomość, dożywocie, służebność mieszkania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Katarzyna W może dostać dożywocie?

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czy lepiej żeby prokuratura żądała kary 25 lat czy dożywocia? Tzn. czy dożywocie może zostać łatwiej odrzucone, (...)

 • Trudny problem z umowa o dożywocie

  Babcia przekazala wnuczce dom z działką dosc sporą, w darowiznie notarialnie zgodnie z umową. Babcia sobie zastrzegła umowę o dożywocie. Tzn wnuczka (...)

 • zniesienie dożywocia

  Czy można znieść dożywocie ciążące na domu? Moi rodzice darowali mi dom ale pozostawili sobie w nim dożywocie, teraz chcemy sprzedać dom, w jaki (...)

 • dziedziczenie a umowa dożywocia

  Kilka miesięcy temu zmarł ojciec mojego dziecka. My nigdy nie bylismy małżeństwem. Jako że zmarły nie miał żony ani innych dzieci cały majątek (...)

 • Akt oskarżenia wobec Katarzyny W.

  Sąd zapoznaje się z aktami sprawy Katarzyny W., matki półrocznej Magdy z Sosnowca. Katarzynie W. Kobiecie grozi dożywocie za zabicie swojej córeczki. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane