Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności (...)

 • Kierujący pojazdami

  staroście, o którym mowa w pkt 1, w terminie 14 dni od dnia zakończenia kursu i wydania zaświadczenia o jego ukończeniu, następujące dane osób, które ukończyły kurs: a) (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  ochronie osób i mienia, ustawę z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, ustawę z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji (...)

 • Porada prawna na temat dni prawa i biznesu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dni prawa i biznesu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pewność prawa a interpretacje urzędów

  , pewność prawa, interpretacje, zasada pewności prawa, przedsiębiorca, interpretacje indywidualne, objaśnienia prawne, utrwalona praktyka, Konstytucja biznesu, Prawo przedsiębiorców

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  legislacyjnej dodatkowo utrudnia przedsiębiorcom zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami. Rozbudowane obowiązki o charakterze formalnym i dokumentacyjnym Na wypełnienie samych obowiązków związanych (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  , które obsługują administrację publiczną. Wyjątkiem byłyby podmioty lecznicze (w szczególności szpitale), dla których pozostawiony byłby termin 60 dni. Ulga za złe długi w (...)

 • Konstytucja Biznesu gotowa do podpisu

  pozytywnie na prawa i interesy przedsiębiorców. CEIDG i punkt informacji dla przedsiębiorcy Ustawa o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  , wprowadzenie klauzuli pewności prawa i objaśnień prawnych, których celem jest zwiększenie jednolitości w stosowaniu prawa, ograniczenie obciążeń dla początkujących przedsiębiorców, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ustalaniu prawa i obliczaniu wysokości emerytur i rent przysługujących na podstawie ustawodawstwa jednego państwa członkowskiego uwzględniane są okresy ubezpieczenia (pracy) lub okresy (...)

 • Kodeks pracy

  dyskryminacyjnego. Art. 181.  § 1. Pracownicy i pracodawcy, w celu reprezentacji i obrony swoich praw i interesów, mają prawo tworzyć organizacje i przystępować do tych organizacji. (...)

 • Ulga na start, preferencyjna podstawa, działalność nieewidencjonowana

  ;czat na stronie www.zus.pl (konsultanci są dostępni w dni robocze: pon. - pt. w godz. 7.00-18.00) pracowników w najbliższej placówce ZUS. Na podst: www.zus.pl Czytaj (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  pokrywaniu kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem ich lokali, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  ciągły, wykonywanie jej we własnym imieniu i odpowiedzialność za nią (tzn. nie wykonujesz jej na zlecenie i pod kierownictwem zleceniodawcy), ponoszenie ryzyka gospodarczego związanego z działalnością. W

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  zagranicznego. Płatnicy składek i terenowe jednostki organizacyjne ZUS (TJO ZUS), którzy są zobowiązani do ustalania prawa do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i ich wypłaty, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  się dwoje dzieci, 33 tygodni (231 dni) - gdy przyjmie się troje dzieci, 35 tygodni (245 dni) - gdy przyjmie się czworo dzieci, 37 tygodni (259 dni) - gdy przyjmie się pięcioro (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek.Art. 29. Stronami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, a gdy chodzi o państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne i (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  na obszar celny Wspólnoty lub jego wyprowadzenie z tego obszaru powoduje z mocy prawa powstanie obowiązków i uprawnień przewidzianych w przepisach prawa celnego, jeżeli przepisy (...)

 • Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

  lub instytucje publiczne są obowiązane w szczególności:   zapewnić dostęp do akt i dokumentów spraw zakończonych; udzielać żądanych przez Rzecznika informacji i wyjaśnień

 • Kodeks wyborczy

  zaufania.informacje o jednostceakty wykonawcze z Dz.U. i M.P.Art. 31. O dopisaniu lub wpisaniu do spisu wyborców osób, o których mowa w art. 28, art. 29 § 1 i art. 30 § (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  zgodą dyrektora zakładu karnego do wytwarzania i zbywania wykonanych przedmiotów, 6) korzystania z urządzeń i zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych, radia, telewizji, książek (...)

 • Konstytucja Biznesu podpisana przez Prezydenta

  pozarządowymi, społecznymi i zawodowymi, zwracanie się do odpowiednich organów, organizacji i instytucji z wnioskami o podjęcie odpowiednich działań mogących wpływać pozytywnie na (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  uwzględniając charakter dowodu i stan postępowania, przy czym nie może on być krótszy niż 3 dni. Art. 190. § 1. Strona powinna być zawiadomiona o miejscu i terminie przeprowadzenia (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  emeryturach i rentach z FUS.3. W zakresie ustania, zmniejszania i zawieszenia prawa do zasiłku przedemerytalnego oraz wstrzymania jego wypłaty art. 4-6 stosuje się odpowiednio.4. W przypadku (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  wynagrodzenia osiągniętego za przepracowane dni robocze przez liczbę dni przepracowanych i pomnożenie przez liczbę dni, które ubezpieczony będący pracownikiem był obowiązany (...)

 • Pakiet MŚP już w Sejmie

  prowadzenie biznesu w Polsce. Tym razem mówimy o blisko 50 uproszczeniach z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego" – podkreśliła minister Jadwiga Emilewicz. - "Wiele (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane