Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu

  wyrokiem, przedawnia się po trzech latach. Tak więc pierwszy bieg przedawnienia rozpoczął się w dniu wymagalności (jeżeli np. określono termin płatności faktury na 10 dni, to (...)

 • Dochód z praw autorskich a prawo do renty

  zaistnienia takiego dochodu? Jezeli tak, to czy są jakieś progi, poniżej których renta nie jest wstrzymywana i po ilu latach sprawa sie przedawnia (w przypadku niepowiadomienia (...)

 • Przedawnienie roszczeń z ubezpieczenia majątkowego

  . Przepis ten będzie miał zastosowanie do analizowanej sytuacji. Jeżeli więc roszczenie ubezpieczonego stwierdzone zostanie prawomocnym wyrokiem sądu lub ugodą, ulega ono przedawnieniu nie po 3, lecz (...)

 • Opinia prawna na temat dlugi po zmarlym po ilu latach sie przedawnia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dlugi po zmarlym po ilu latach sie przedawnia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dług niemożliwy do odzyskania

  zgłaszać sprawę do komornika, a ten na moje zlecenie będzie sprawdzał, czy dług jest do egzekucji. Dług jednak przedawnia się po 10 latach. W ten bardzo prosty sposób sprawca nie poniesie (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  pieniądza po powstaniu zobowiązania, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, zmienić wysokość lub sposób spełnienia świadczenia (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . Przyjmujący zlecenie powinien udzielać dającemu zlecenie potrzebnych wiadomości o przebiegu sprawy, a po wykonaniu zlecenia lub po wcześniejszym rozwiązaniu umowy złożyć mu sprawozdanie. (...)

 • Przedawnienie roszczenia za użytkowanie wieczyste

  Po ilu latach następuje przedawnienie zobowiązań z tytułu nie zapłaconej opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu? Termin przedawnienia roszczeń wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń (...)

 • Termin przedawnienia odsetek ustawowych

  przedawnieniu po 3 latach czy też po 2 latach? Inaczej mówiąc czy w tym wypadku prawo działa wstecz? Termin przedawnienia odsetek jako świadczeń okresowych wynosi 3 lata. Sąd (...)

 • Przedawnienie roszczeń do zakładu ubezpieczeń

  tuż po nim, natomiast dopiero po 8 latach wystąpiłam do właściwych organów o informację, w jakiej firmie ubezpieczeniowej był ubezpieczony samochód, którego kierowca w następstwie (...)

 • Żądanie ustalenia wstąpienia w stosunek najmu nie przedawnia się

  zmarłym najemcy, nie przedawnia się.Wyrok ten ma ogromne znaczenie, pozwala bowiem żądać ustalenia wstapeinia w stosunek najmu także po wielu latach od śmierci najemcy.Rzeczpospolita (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane