Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  której zapewniono mu wyżywienie), przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie - 15% diety; obiad - 30% diety; kolacja - 30% diety. Pracownikowi, który (...)

 • Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  wyżywienie, to przysługuje odpowiednio na: śniadanie - 15 % diety, obiad - 30 % diety, kolację - 30 % diety, inne wydatki - 25 % diety. W jakiej sytuacji pracownikowi odbywającemu (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  nabycia prawa do polskiej emerytury. Obliczenie wysokości świadczenia, jeżeli dla uzyskania prawa uwzględniono okresy zagraniczne Osobom, którym uprawnienia do emerytury lub renty ustalane są (...)

 • Porada prawna na temat diety zagraniczne australia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat diety zagraniczne australia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  diety może ulec zmianie? Tak. Ponieważ kwotę diety zmniejsza się o koszt otrzymanego za granicą bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy bezpłatny posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie (...)

 • Diety za podróże zagraniczne kierowców

  sposób za każdą dobę podróży przysługuje dieta w pełnej wysokości; za niepełną dobę podróży do 8 godzin - przysługuje 1/3 diety, ponad 8 do 12 godzin - przysługuje 1/2 diety, ponad (...)

 • Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela

  koszty (np. koszty noclegu, opłaty za przejazdy) w pełnej wysokości, natomiast diety tylko do określonej wysokości. Wysokość diety za dobę podróży w poszczególnych państwach jest określona (...)

 • Duże zmiany w rozliczeniach za podróże służbowe

  za przejazdy zagraniczne jest nieco bardziej skomplikowana i od zawsze budziła wątpliwości księgowych. Ostatnia nowelizacja przepisów regulujących ten problem miała miejsce 21 stycznia 2006 r., a (...)

 • Wysokość diet za podróże służbowe

  granicami kraju. podróże służbowe, delgacje zagraniczne, diety, zwrot wydatków, umowa o pracę, regulamin wynagradzania, układ zbiorowy pracy

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.Za lata 2004-2007 diety można odliczyć wyłącznie od przychodów ze stosunku pracy. Wysokość diety uzależniona jest (...)

 • Delegacja służbowa - od 1 marca nowe stawki diet

  służbowo do Francji - 50 euro diety i 180 ryczałtu za nocleg. Za delegacje do Belgii i Rosji pracownikowi będzie natomiast przysługiwało 48 euro diety i 160 - limitu na nocleg w przypadku Belgii (...)

 • Diety zagraniczne a majątek wspólny

  ściśle. Jeśli zatem jakiś przedmiot majątkowy nie został wymieniony w "katalogu wyjątków", to stosujemy do niego zasadę ogólną.Ponieważ diety zagraniczne (też w (...)

 • Delegacje zagraniczne pracowników

  Niemiec jest to EUR 42 na dobę diety i EUR 103 limitu na nocleg na dobę). W związku z powyższym, należności otrzymywane przez pracowników z tytuły odbywania podróży służbowej poza granicami kraju

 • Diety za delegacje zagraniczne

  ., sygn. akt K 36/03 diety, delegacje, zagraniczne, pracy, pracownik

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  granicą i uzyskujących tam dochody ze stosunku pracy - w wysokości stanowiącej równowartość diety z tytułu podróży służbowych poza granicami kraju, określonej w przepisach w sprawie wysokości (...)

 • Rozliczanie diet zagranicznych

  . diety zagraniczne, zagraniczna podróż służbowa, rozliczenie, pracownik, delegacja, święta, soboty, niedziele

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  zwierząt towarzyszących na terytorium państwa trzeciego określa dane państwo. Poniżej znajdują się linki do stron oraz dodatkowe materiały, dotyczące najczęściej odwiedzanych państw trzecich: AUSTRALIA

 • Podróże służbowe członków zarządu

  , co samo w sobie nie powinno wyłączać ich z kosztów podatkowych spółki. zarząd, członek zarządu, spółka z o.o., podróż służbowa, delegacja, diety, koszty uzyskania przychodów

 • Wybierasz się na stypendium zagraniczne? - Dowiedz się, na jakich warunkach możesz jechać.

  budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz. U. 2002 r., Nr 236, poz. 1991, ze zm.) stypendium zagraniczne, działalność dydaktyczna, szkolenia, kursy za granicą, studia magisterskie, (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  w jednym z trybów przewidzianych w ustawie z dnia 28 listopada 2014 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. z 2016 r. poz. 2064). Do wniosku takiego dołącza się zagraniczne dokumenty

 • Opodatkowanie stypendiów doktoranckich

  otrzymywane stypendium. stypendia, stypendia doktoranckie, stypendia zagraniczne, zwolnienie podatkowe

 • Gdzie trzeba, a gdzie można płacić podatek: w Polsce, czy za granicą?

  granicą, w Polsce, miejsce zamieszkania, rezydencja podatkowa, zagraniczne dochody, źródła przychodów inne państwa, praca za granicą, osoby fizyczne, podatnicy, ograniczony obowiązek podatkowy, zwolnienie

 • Więcej praw dla wierzycieli w nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  prawa lub zagraniczne studia prawnicze uznane w Rzeczypospolitej Polskiej. Poza tym do przesłanek powołania na stanowisko komornika dodano zapis, że komornikiem może zostać osoba, która jest zdolna, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane