Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

  % diety, obiad - 30 % diety, kolację - 30 % diety, inne wydatki - 25 % diety. W jakiej sytuacji pracownikowi odbywającemu zagraniczną podróż służbową dieta nie przysługuje? Jeżeli (...)

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  diety może ulec zmianie? Tak. Ponieważ kwotę diety zmniejsza się o koszt otrzymanego za granicą bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy bezpłatny posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie (...)

 • Diety za podróże zagraniczne kierowców

  sposób za każdą dobę podróży przysługuje dieta w pełnej wysokości; za niepełną dobę podróży do 8 godzin - przysługuje 1/3 diety, ponad 8 do 12 godzin - przysługuje 1/2 diety, ponad (...)

 • Porada prawna na temat diety zagraniczne 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat diety zagraniczne 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gdzie trzeba, a gdzie można płacić podatek: w Polsce, czy za granicą?

  granicą, w Polsce, miejsce zamieszkania, rezydencja podatkowa, zagraniczne dochody, źródła przychodów inne państwa, praca za granicą, osoby fizyczne, podatnicy, ograniczony obowiązek podatkowy, zwolnienie

 • Emerytura a praca za granicą

  członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób (Dz.U. UE L 103 z 13 kwietnia 2012 r., s. 51). Decyzja ta z dniem 1 kwietna 2012 (...)

 • Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela

  koszty (np. koszty noclegu, opłaty za przejazdy) w pełnej wysokości, natomiast diety tylko do określonej wysokości. Wysokość diety za dobę podróży w poszczególnych państwach jest określona (...)

 • Duże zmiany w rozliczeniach za podróże służbowe

  za przejazdy zagraniczne jest nieco bardziej skomplikowana i od zawsze budziła wątpliwości księgowych. Ostatnia nowelizacja przepisów regulujących ten problem miała miejsce 21 stycznia 2006 r., a (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  Polskiej przez osoby zagraniczne będące przedsiębiorcami oraz określa zasady tworzenia przez osoby zagraniczne będące przedsiębiorcami oddziałów i przedstawicielstw w Rzeczypospolitej (...)

 • Wysokość diet za podróże służbowe

  granicami kraju. podróże służbowe, delgacje zagraniczne, diety, zwrot wydatków, umowa o pracę, regulamin wynagradzania, układ zbiorowy pracy

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.Za lata 2004-2007 diety można odliczyć wyłącznie od przychodów ze stosunku pracy. Wysokość diety uzależniona jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane