Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Diety dla kierowców

  wyliczenia się z towaru, każdy ich wyjazd powinien być traktowany jako podróż służbowa. diety, podróż służbowa, kierowcy, miesjce pracy, siedziba pracodawcy

 • Diety za podróże zagraniczne kierowców

  również dodać, że raz w miesiącu dla firmy włoskiej będzie wystawianą faktura - przychód dla firmy polskiej. Jest to faktura za usługi świadczone przez naszych kierowców dla (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  zawodowe albo przedstawienia zaświadczenia o studiowaniu od co najmniej 6 miesięcy.  Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi:  16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T;  18 lat - dla (...)

 • Opinia prawna na temat diety dla kierowców

  Nie szukaj dłużej informacji na temat diety dla kierowców, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

  % diety, obiad - 30 % diety, kolację - 30 % diety, inne wydatki - 25 % diety. W jakiej sytuacji pracownikowi odbywającemu zagraniczną podróż służbową dieta nie przysługuje? Jeżeli (...)

 • Diety za podróże krajowe i zagraniczne w 2005 r.

  samochodu o pojemności skokowej silnika do 900 cm3; 2) 0,7846 zł - dla samochodu o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3; 3) 0,2161 zł - dla motocykla; 4) 0,1297 zł - dla motoroweru) (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  służby do miejscowości stanowiącej cel podróży służbowej i z powrotem. Jak ustala się kwotę diety przysługującej żołnierzowi za podróż służbową na terenie kraju? Kwotę diety (...)

 • Diety za delegacje zagraniczne

  Diety dla pracowników zatrudnionych w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej w kraju i zagranicą określa rozporządzenie właściwego ministra. (...)

 • Dieta a koszt firmy

  -II/ 1027/4200/ 005/25/050). Pytanie podatnika brzmiało: „Czy naliczane diety kierowców w spółce z o.o. zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na stanowiskach kierowców wykonujących (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  drogowy lub inne czynności związane z tym przewozem, kierowców.  Jakie nowe zadania przewidziano dla Głównego Inspektora Transportu Drogowego? Nowelizacja ustawy poszerza zadania Główny (...)

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  diety może ulec zmianie? Tak. Ponieważ kwotę diety zmniejsza się o koszt otrzymanego za granicą bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy bezpłatny posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Praca kierowców

  Może ktoś z prawników zainteresowałby się zarobkami kierowców w transporcie międzynarodowym? Przecież to parodia zarabiamy oficjalnie 849 zł, (...)

 • Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

  Czy istnieje przepis regulujący zasady wypłacania ryczałtu za nocleg w podróży służbowej samochodem ciężarowym (TIR)w którym to kabina jest wyposażona (...)

 • POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

  Witam, przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane