Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec

  godzin - cała dieta. Kwota diety za dobę podróży w Niemczech wynosi 42 euro. Oznacza to, że opodatkowaniu w Polsce podlegać będzie jedynie ewentualna nadwyżka (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Dieta w Euro

  Dotyczy poprzedniego pytania - dieta na terenie Niemiec. Czy muszę wypłacać dietę pracownikom w Euro i w złotówkach, czy mogę tylko w złotówkach. Jeżeli tak to w (...)

 • Porada prawna na temat dieta w niemczech 2011 42 euro

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dieta w niemczech 2011 42 euro, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Delegacje zagraniczne pracowników

  sporadyczne - kilka razy w roku na święta. Pracownicy mają poświadczony druk E-101 na cały 2007 rok. Pracownicy otrzymują wynagrodzenie w złotych (PLN) wpłacane na ich konto w Polsce. (...)

 • Diety za podróże zagraniczne kierowców

  diety za dobę podróży w poszczególnych państwach jest określona w załączniku do rozporządzenia. Dieta przysługuje w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa podróży. (...)

 • Zasady ustalania wysokości delegacji za podróż

  kosztem w mojej firmie. W tej delegacji mojemu pracownikowi policzę 42 euro dietę za dobę (zgodnie z przepisami) i 30 euro ryczałtu za nocleg (zgodnie z przepisami). A co (...)

 • Stawka diety za podróż służbową

  42 euro. Dietę oblicza się w następujący sposób: 1) za każdą dobę podróży przysługuje dieta w pełnej wysokości; 2) za niepełną dobę podróży: a) do 8 godzin - (...)

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  , które będą regulowały dostęp cudzoziemców z zagranicy oraz cudzoziemców przybywających w Niemczech do niemieckiego rynku pracy, rozporządzenie w (...)

 • NIK sprawdził budowę polskich ekranów akustycznych

  W czasie boomu drogowego przed Euro 2012 w Polsce obowiązywały bardziej rygorystyczne normy hałasu niż w niektórych państwach UE np. Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Sprzyjało (...)

 • Ograniczenie konkurencji? Te koncentracje temu nie zagrażają

  1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Jedna z wydanych niedawno decyzji dotyczy przejęcia kontroli nad spółką Robyg przez LBPOL William II. Przejmowana spółka prowadzi (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Prawa Polaków pracujących w Niemczech

  Witam! Już w niedzielę Niemcy otworzą dla Polaków swój rynek pracy. Ci, którzy wyjadą tam i będą pracować legalnie, zyskają takie same uprawnienia (...)

 • Praca kierowców

  Może ktoś z prawników zainteresowałby się zarobkami kierowców w transporcie międzynarodowym? Przecież to parodia zarabiamy oficjalnie 849 zł, (...)

 • Diety zagraniczne 2011 ile wynoszą w poszczególnych krajach?

  Czy dieta związana z wyjazdem na delegację zawsze jest taka sama? Domyślam się, że są różnice w związku z tym czy jest w Polsce czy za granicą. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane