Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  przemysłowej ze skutkami dla bezpieczeństwa publicznego.Prace przy bezpośrednim sterowaniu procesami technicznymi mogącymi spowodować awarię techniczną z poważnymi skutkami dla bezpieczeństwa (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  skierowanie na kurs uzupełniający, bądź tez egzamin nostryfikacyjny. Co z ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym pracowników? Generalnie obowiązują wobec pracowników wydelegowanych z Polski (...)

 • Diety za delegacje zagraniczne

  zakresie wypłacania i wysokości diet wyłącznie wobec grupy pracowników sfery budżetowej. W odniesieniu zaś do pracowników niezatrudnionych w sferze budżetowej regulację warunków wypłacania (...)

 • Opinia prawna na temat delegacje dla pracowników budowlanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat delegacje dla pracowników budowlanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  budowlanych realizujących umowy o dzieło  Nie uległy zmianie zasady dostępu do rynku usług budowlanych. Podjęcie pracy w charakterze pracownika najemnego możliwe jest wyłącznie w ramach (...)

 • Wypowiedzenie a roszczenia pracownika

  delegacje rozliczane były tak, jak delegacje krajowe. Zaznaczam, iż siedziba firmy mieści się w Polsce, a w umowie nie miałam obowiązku wyjazdów zagranicznych. Pomimo, iż firma opłacała (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, (...)

 • Usługi udostępniania pracowników a VAT

  Firma polska wynajmuje polskich pracowników firmie duńskiej do wykonywania w Danii prac budowlanych. Firma polska nie wykonuje prac budowlanych bezpośrednio, udostępnia jedynie polskich (...)

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  rentowe pracowników jest ich zakład pracy. Zgodnie z art. 46 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, płatnik składek jest obowiązany według zasad wynikających z przepisów ustawy obliczać, (...)

 • Koszty delegacji

  -skutkowym z osiągniętymi przychodami. Katalog wydatków wymienionych w art. 23 ust. 1 ww. ustawy nie zawiera zapisu, że delegacje dla pracowników, tj. diety, koszty noclegów lub ryczałtu (...)

 • Czy możesz otrzymać zwrot kosztów zatrudniając osobę niepełnosprawną?

  . Wartość zakupu materiałów oraz koszty robót budowlanych pomniejsza się o wartość takich samych materiałów lub prac budowlanych, które zostałyby zakupione lub wykonane w związku z dostosowaniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracownicy zza granicy

  Szanowni Państwo, Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w rekrutowaniu pracowników z Europy Wschodniej i Azji. Poszukujemy ciekawych (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane