Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  zagranicznej, w wysokości wynikającej ze wstępnej kalkulacji tych kosztów. Za zgodą pracownika zaliczka może być wypłacona w walucie polskiej, w wysokości stanowiącej (...)

 • Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

  zwrot kosztów. ##baner## Świadczenia te przysługują z tytułu: przejazdów, noclegów, dojazdów środkami komunikacji miejscowej, innych udokumentowanych (...)

 • Sposób rozliczania delegacji krajowych (stan prawny aktualny do 31 grudnia 2002 r.)

  pracownika pracodawca wyrazi zgodę na pokrycie udokumentowanych kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej. Ryczałt nie przysługuje, jeżeli pracownik nie ponosi kosztów (...)

 • Porada prawna na temat delegacja dieta w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat delegacja dieta w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Delegacja służbowa - od 1 marca nowe stawki diet

  wysokości 200 dolarów, ale z wyjątkiem pobytu w Nowym Jorku i Waszyngtonie - za który przysługuje odpowiednio 350 i 300 dolarów. Dieta przy podróży do USA to natomiast 59 dolarów. (BW) dieta, (...)

 • Zasady ustalania wysokości delegacji za podróż

  umowie o pracę. Co więcej ustalona w ten sposób dieta nie może być mniejsza niż ta, która ustalona została w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z dnia 19 grudnia (...)

 • Stawka diety za podróż służbową

  być określone w układzie zbiorowym pracy obejmującym tych pracowników, w regulaminie wynagradzania albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy (...)

 • Delegacja zleceniobiorcy

  wynagrodzenia brutto + delegacja (ewentualnie sama dieta)?). W przypadku zleceniobiorców zarówno wypłacone wynagrodzenie, jak również otrzymany przez zleceniobiorcę (...)

 • Wyższe stawki za delegacje. Sprawdź, o ile

  podwyżki większe niż 7 złotych nie wchodzą w grę. – Jest to obecnie niemożliwe do realizacji przez pracodawców, zwłaszcza ze sfery budżetowej – wyjaśnia resort. Będą (...)

 • Zwrot kosztów noclegów dla kierowców

  ;kierowców. W związku z tym, w przypadku podróży służbowych poza granicami kraju, przysługuje im dieta oraz pokrycie kosztów podróży. Dieta przeznaczona jest na pokrycie kosztów (...)

 • Wynagrodzenie za delegację służbową

  polecenia na piśmie. W treści polecenia służbowego znajdują się dane dotyczące: osoby delegowanej, miejsca i terminu rozpoczęcia i zakończenia podróży służbowej, środka transportu oraz miejsca (...)

 • Praca na terenie całego kraju

  ich wykonywania, w ramach umówionej dobowej i tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. SN w uzasadnieniu wskazał, iż "miejsce wykonywania pracy, jeżeli uzasadnia (...)

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym (...)

 • Zagraniczna delegacja

  rozliczeniem zagranicznych delegacji właśnie w zakresie momentu uznania kosztów delegacji za koszt uzyskania przychodów oraz zastosowania właściwego kursu wymiany walut obcych.W (...)

 • Rozliczanie diet zagranicznych

  rozporządzeniu ich dotyczącym napisano, iż dieta przysługuje za każdą dobę delegacji. Czy wliczone są w to również dni wolne od pracy w Polsce (jak również za granicą)? W (...)

 • Diety dla przedstawiciela handlowego

  zadań w różnych miejscowościach i terminach, których wyboru dokonuje każdorazowo sam pracownik w ramach uzgodnionego rodzaju pracy. Jednak miejsce wykonywania pracy powinno być tak ustalone, (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej

  zaznaczania nieobecności w pracy na liście obecności jest sprawą wewnętrzną każdego pracodawcy. Dla pracownika ważne jest to, że udając się w podróż służbową faktycznie działał na (...)

 • Rozliczanie delegacji zagranicznej

  noclegów, więc fakt, iż koszty te zostały pokryte np. przez kontrahenta nie ograniczy możliwości zaliczenia diety w koszty podatkowe. delegacja, diety, podróż służbowa, koszty uzyskania (...)

 • Nowa ustawa wdrożeniowa a unijne finansowanie w perspektywie finansowej 2014-2020.

  . M.in. tej kwestii poświęcona jest opublikowana w dniu 29.8.2014 r. w Dzienniku Ustaw ustawa z dnia 11.7.2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności (...)

 • Delegacja zagraniczna

  Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 roku w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w (...)

 • Koszty delegacji przedsiębiorcy

  przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów (...)

 • Praca w delegacji na terenie Anglii

  ? Jeśli tak, to w jakim zakresie i na jakiej podstawie? Zgodnie z art. 14 Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w (...)

 • Czas pracy a delegacja

  Pracownik zatrudniony w miejscu pracy, np. Łódź. Pracodawca w wyniku swoich potrzeb, w systemie równoważnego czasu pracy, zaplanował w harmonogramie pracę w czasie 12 godzin, (...)

 • Delegacje zagraniczne pracowników

  wysokości określonej w odrębnych przepisach ustawy lub w przepisach wydanych przez ministra właściwego do spraw pracy w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących (...)

 • Delegacje zagraniczne przedsiębiorcy

  koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. (...)

 • Opodatkowanie delegacji

  określonego w tym przepisie. delegacja, podróż służbowa, dieta, rezydencja podatkowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Gdzie i jak po zaległe świadczenia

  Chciałem zapytać gdzie i jak mogę dochodzić swoich roszczeń od byłego pracodawcy. Czy Sąd Pracy czy (lub) PIP. Chodzi o takie kwestie. - Wypłata (...)

 • Zmiany w kodeksie pracy -2011

  Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie z góry dziękuję (...)

 • Delegacja prezesa spółki

  Witam, Czy wydatki związane z delegacją- bilety PKP, dieta- prezesa spółki akcyjnej ( nie zatrudnionego w spółce) są kosztem dla celów podatkowych? (...)

 • Umowa-zlecenie, ZUS oraz diety, delegacja (Niemcy)

  Witam serdecznie. Moja mama wyjeżdza do Niemiec jako opiekunka osób starszych poprzez polską firmę pośredniczącą we Wtorek (8.07.2014). Umowa jest (...)

 • dieta za delegacje 2011

  Witam, mam pytanie czy w przypadku gdy w czasie wyjazdu służbowego pracodawca zapewnia wyżywienie bo w ramach opłaty za konferencję wliczone są posiłki, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane