Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  Definicja samochodu osobowego i ciężarowego  Od 1 stycznia 2007 r. obowiązuje nowa definicja samochodu osobowego, która powoduje, że mniejsza niż dotychczas liczba samochodów (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu ciężarowego

  pojazdu. Zarówno odpisy amortyzacyjne (art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy), jak i składki na ubezpieczenie samochodu (art. 16 ust. 1 pkt 49 nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu w części (...)

 • Opinia prawna na temat definicja samochodu ciężarowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat definicja samochodu ciężarowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekształcenie samochodu z ciężarowego na osobowy

  odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20.000 EURO przeliczonej na złote według kursu średniego (...)

 • Ważność homologacji fabrycznej pojazdu z 2003 r.

  fabryczna samochodu ciężarowego, a konieczne będzie dodatkowe badanie techniczne. Zgodnie z art. 86 ust. 4 ustawy o VAT pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  samochodu zastępczego jest jednocześnie ceną najmu samochodu. Oznacza to w Pana konkretnej sytuacji, że kwota wydatkowana na najem samochodu nie może przekroczyć wysokości szkody wywołanej (...)

 • Uszkodzenie samochodu przez kamień

  . Po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego kierowca dał znać kierowcy samochodu ciężarowego aby się zatrzymał. Kierowca samochodu ciężarowego złożył pisemne oświadczenie (...)

 • Dodatkowe oświetlenie samochodu

  innych kategorii pojazdów, niewymienionych w ust. 1 pkt 17, w tym podwozia samochodu ciężarowego z kabiną i ciągników siodłowych;  15)  narożne - pojazdu samochodowego.  (...)

 • Zmiana statusu pojazdu o kwestie podatkowe

  statusu z samochodu ciężarowego na osobowy? Jakie rodzi to konsekwencje podatkowo-księgowe? Poprzez zmianę statusu z samochodu ciężarowego na osobowy rozumiemy demontaż kratki (...)

 • Samochód ciężarowy w spółce cywilnej

  ewidencji przebiegu pojazdu.Zatem w przypadku samochodu ciężarowego, nawet nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, nie istnieje wymóg prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zadanie z optymalizacji podatkowej

  Poniżej zamieszczam zadanie z optymalizacji podatkowej. Byłbym wdzięczny za pomoc. Opis przypadku/sytuacji Jan Kowalski mający miejsce zamieszkania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane