Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  nieruchomości przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego, wnioskującą o wywłaszczenie. Nabycie prawa własności następuje z dniem, w którym decyzja stała się ostateczna. (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  okoliczności faktyczne, okazały się fałszywe, 2) decyzja wydana została w wyniku przestępstwa, 3) decyzja wydana została przez pracownika lub organ administracji publicznej, który (...)

 • Kiedy można żądać wznowienia postępowania administracyjnego?

  pięć. Ponadto nie zostanie uchylona decyzja w wyniku wznowienia postępowania, jeżeli we wznowionym postępowaniu mogłaby zapaść wyłącznie decyzja odpowiadająca w swej istocie decyzji dotychczasowej

 • Porada prawna na temat decyzja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat decyzja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ostateczność decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego – opinia prawna

  występuje jedna strona, a decyzja jest zgodna z jej żądaniem oraz gdy w sprawie występuje wielość stron, a ich interesy prawne nie są sporne i decyzja jest zgodna z ich żądaniem, nie naruszając (...)

 • Wykonalność decyzji zatwierdzającej podział

  odwołania w przypadku, gdy:decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności (art. 108 kpa),  decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy,decyzja jest zgodna z żądaniem

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  kontroli;  7) za okres od dnia wszczęcia postępowania podatkowego do dnia doręczenia decyzji organu pierwszej instancji, jeżeli decyzja nie została doręczona w terminie 3 miesięcy od dnia wszczęcia

 • Decyzja a przedawnienie

  2009 r. zobowiązanie nie powstanie (poprzednia decyzja została uchylona i nie ma jej w obrocie prawnym). Jeżeli jednak organ pierwszej instancji wyda ponownie decyzję do końca 2009 r. a podatnik złoży

 • Sposoby powstawania zobowiązań podatkowych

  charakter konstytutywny (decyzja ustalająca)  Decyzja taka tworzy stosunek prawny zobowiązania podatkowego, określając wierzyciela i dłużnika, przedmiot, a także treść tego stosunku. (...)

 • Czy dostanę odszkodowanie za wywłaszczenie?

  . Nieruchomość zamienna przechodzi na własność wywłaszczonego z dniem, w którym decyzja o wywłaszczeniu stała się ostateczna. Taka decyzja stanowi równocześnie podstawę do (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej

  , decyzja ostateczna,postępowanie admninistarcyjne, odszkodowanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odwołanie od decyzji Inspekcji budowlanej

  Witam. Otrzymałem od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Decyzję Ostateczną w sprawie wysokości legalizacji samowoli budowlanej(taras na (...)

 • Decyzja administracyjna

  Witam Szanownych znawców prawa Na wstępie chce przywołać akt prawny Ustawa z dnia 22 czerwca 2001r-o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie (...)

 • termin 6m-cy -wniosek o nowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu

  Witam serdecznie Proszę mi pomóc w jednej sprawie. wg art. 18, ust. 13 przedsiębiorca może sie ubiegać dopiero po upływie 6 m-cy) o wydanie nowej (...)

 • Citifinancial

  kolejny bank lichwiarski. reklamują się, że oprocentowanie pożyczek jest od 15,99% ...... taaaaaaa, jasne.. Prawda jest taka, że oprocentowanie realne (...)

 • Jakie pismo napisać ?

  Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego kazusa? Uważam, że trzeba tu napisać pismo o przywrócenie terminu do wniesienia skargi ( argumentując (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane