Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedury administracyjne przychylniejsze dla petenta

  następstwie którego może być nałożona administracyjna kara pieniężna. Nowelizacja zakłada też wprowadzenie zasady, że administracyjna kara pieniężna nie podlega egzekucji, (...)

 • Kiedy można żądać wznowienia postępowania administracyjnego?

  pięć. Ponadto nie zostanie uchylona decyzja w wyniku wznowienia postępowania, jeżeli we wznowionym postępowaniu mogłaby zapaść wyłącznie decyzja odpowiadająca w swej istocie decyzji dotychczasowej

 • Zawarcie ugody administracyjnej

  skutki prawno-materialne jak decyzja administracyjna strony otrzymują odpis ugody. Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: (...)

 • Porada prawna na temat decyzja administracyjna przykłady

  Nie szukaj dłużej informacji na temat decyzja administracyjna przykłady, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ostateczność decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego – opinia prawna

  występuje jedna strona, a decyzja jest zgodna z jej żądaniem oraz gdy w sprawie występuje wielość stron, a ich interesy prawne nie są sporne i decyzja jest zgodna z ich żądaniem, nie naruszając (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  , organ administracji publicznej, sprawa administracyjna, strona, decyzja, postadnowienie

 • Skutki wadliwej (nieistniejącej) decyzji GIS

  każda decyzja administracyjna powinna zawierać:oznaczenie organu administracji publicznej, datę wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, uzasadnienie (...)

 • Elementy decyzji administracyjnej

  Jakie elementy powinna zawierać poprawna decyzja administracyjna? Elementy, które powinna zawierać decyzja administracyjna zostały wymienione w art. 107 Kodeksu postępowania (...)

 • Decyzja administracyjna

  z pojęciem prawomocności, co ostateczności. Decyzja jest ostateczna, jeśli nie ma już możliwości odwołania się od niej w administracyjnym toku instancji Odwołanie wnosi się do właściwego organu

 • Funkcjonariusz publiczny odpowie za szkody?

  . 353, ze zm.); odpowiedzialność odszkodowawcza, szkoda, decyzja administracyjna, funkcjonariusz publiczny, urzędnik, organ administracji, Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego

 • Bezprzedmiotowa decyzja administracyjna

  jej obowiązywania, to decyzja wiąże w czasie do chwili jej uchylenia, stwierdzenia nieważności lub stwierdzenia jej wygaśnięcia. Tak więc decyzja staje się bezprzedmiotowa w przypadku, gdy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Decyzja administracyjna

  Witam Szanownych znawców prawa Na wstępie chce przywołać akt prawny Ustawa z dnia 22 czerwca 2001r-o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie (...)

 • Ugoda administracyjna

  Poszukuję materiałów dotyczących podanego tematu (Arni) JA TAKŻE POSZUKUJĘ MATERIAŁÓW O UGODZIE, MOGĘ PODAĆ SWÓJ INTERNETOWY ADRES TO NAWIĄŻEMY (...)

 • błędnie wydana decyzja administracyjna

  Witajcie, organ pierwszej instancji wydał decyzję na podstawie rozporządzenia, które wymagało od strony dostarczenia zaświadczenia o zameldowaniu. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Decyzja administracyjna zmiany klasyfikacji gruntow

  Starostwo na swoj własny wniosek dokonało zmiany klasyfikacji gruntow z rolnych na Lesne bez obecności na gruncie na podstawie zdjeć satelitarnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane