Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  rolnych i świadczącego usługi rolnicze. Żądanie wystawienia faktury, żeby podatnik był zobligowany do jej wystawienia, musi być zgłoszone w terminie 3 miesięcy, licząc od końca (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  pierwotnej, czy też kurs z daty wystawienia faktury korygującej przez podatnika unijnego. Zdaniem autora: najbardziej poprawne wydaje się przyjęcie kursu z daty wystawienia faktury (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  publicznego mającego status podatnika VAT lub osoby prawnej niebędącej podatnikiem, powstanie z datą wystawienia faktury. Partner prywatny ma obowiązek wystawienia faktury (...)

 • Porada prawna na temat data wystawienia faktury vat a data dostawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat data wystawienia faktury vat a data dostawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  ustawy o VAT miejscem dostawy towarów w przypadku towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy, nabywcę lub przez osobę trzecią jest miejsce, w którym towary (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  , najłatwiej jest wystawiać faktury zaliczkowe w dacie otrzymania zaliczki. Wtedy podatnik będzie miał pewność, że data wystawienia faktury będzie tożsama z datą powstania obowiązku (...)

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  ; mogą nie zawierać numeru NIP nabywcy. Faktury te mogą być wystawione również w innym terminie niż faktury „zwykłe” (zob.  poradę: Terminy wystawiania faktur VAT). (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terminie, w którym podatnik obowiązany jest do jej wystawienia, w przypadku gdy na dzień wystawienia faktury bieżący kurs średni waluty obcej nie został wyliczony i ogłoszony, do przeliczenia (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  Podstawowe dane na fakturze VAT Przepisy ustawy o VAT, jak również rozporządzenia fakturowego określają podstawowe dane, jakie powinna zawierać faktura VAT. Faktura VAT powinna (...)

 • Faktura VAT w ewidencji

  Sp. z o.o. otrzymała fakturę VAT z następującymi danymi: Data dostawy/odbioru 2.09.2008; Data sprzedaży 2.09.2008; Data wystawienia 6.09.2008; Data wydruku 6.09.2008. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Zapomnialem wpisać terminu płatności w fakturze VAT

  Sprzedałem towar.Wystawiłem fakturę VAT. Omyłkowo nie wstawiłem terminu płatności. Jest tylko data wystawienia i data sprzedaży. Nabywca towaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane