Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  , a data śmierci (chwila śmierci) spadkodawcy przesądza, kto staje się spadkobiercą oraz co wchodzi w skład masy spadkowej. Postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku bądź notarialny (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  nazwisko matki dziecka, miejsce, gdzie został sporządzony akt urodzenia dziecka, jeśli dziecko zmarło – data, w której ojciec dowiedział się o jego śmierci oraz data śmierci (...)

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  śmierci ojca, natomiast ogłoszenie testamentu to data wyroku w sprawie o nabycie spadku. Którą z dat mam przyjąć za właściwą dla obliczenia trzyletniego okresu uprawnień do roszczeń o zachowek? (...)

 • Porada prawna na temat data śmierci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat data śmierci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od spadku po rodzicach

  mówił, że jedno z rodziców transferuje swoją połowę na rzecz drugiego rodzica w chwili śmierci, aczkolwiek rzeczą jasną jest, że ojciec po śmierci matki stał się jedynym właścicielem (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego

  podatkowego istotna jest nie tyle data śmierci, co data uprawomocnienia orzeczenia stwierdzającego nabycie spadku. Zgodnie bowiem z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

  nie zwalniają z opodatkowania przychodów ze sprzedaży nieruchomości nabytych w spadku. Istotna przy tym jest data śmierci spadkodawców, a nie data stwierdzenia nabycia spadku. (...)

 • Spadek z USA a obowiązek podatkowy

  tegoż spadku (data nabycia – wg polskich przepisów jest nią data śmierci spadkodawcy - powinna być określona choćby w dokumencie otrzymanym przez pytającego, na potrzeby zapłaty (...)

 • Podatek od spadków-przepisy przejściowe

  cywilnoprawnych), lecz z chwilą nabycia własności rzeczy i praw majątkowych to decydującą datą jest data śmierci spadkodawcy – i jeżeli wypadła ona przed dniem wejścia w życie nowelizacji (...)

 • Kodeks cywilny

  skuteczne także względem osób nie uczestniczących w dokonaniu tej czynności prawnej (data pewna).§ 2. Czynność prawna ma datę pewną także w wypadkach następujących:1) w razie stwierdzenia dokonania (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  testament wojskowy. W przypadku obawy rychłej śmierci spadkodawcy wskutek odniesionych ran lub choroby albo wskutek szczególnych okoliczności, które uniemożliwiają lub czynią bardzo utrudnionym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane