Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowy podatek od spadków i darowizn

  cele mieszkaniowe - opinia prawna nabycie własności rzeczy, nowelizacja, data śmierci, otwarcie spadku, stwierdzenie nabycia spadku

 • Powstanie obowiązku podatkowego od spadku

  podatku - data śmierci, czy data rozpoczęcia, zakończenia procesu podziału majątku i czy fakt niewniesienia sprawy do sądu wniosku w terminie 6 miesięcy od daty śmierci ma jakieś (...)

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  śmierci ojca, natomiast ogłoszenie testamentu to data wyroku w sprawie o nabycie spadku. Którą z dat mam przyjąć za właściwą dla obliczenia trzyletniego okresu uprawnień do roszczeń o zachowek? (...)

 • Opinia prawna na temat data śmierci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat data śmierci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od dziedziczonego mieszkania

  wypadku dóbr uzyskanych w spadku jest zaś zgodnie z art. 925 Kodeksu cywilnego data otwarcia spadku, czyli data śmierci spadkodawcy. Okoliczność, że nie było wszczęte postępowanie (...)

 • Podatek od spadku po rodzicach

  mówił, że jedno z rodziców transferuje swoją połowę na rzecz drugiego rodzica w chwili śmierci, aczkolwiek rzeczą jasną jest, że ojciec po śmierci matki stał się jedynym właścicielem (...)

 • Opodatkowanie spadku

  art. 925 Kodeksu cywilnego - data otwarcia spadku, czyli data śmierci spadkodawcy. Nawet okoliczność, że nie było wszczęte postępowanie spadkowe i że postanowienie sądu stwierdzające (...)

 • Zmiana stwierdzenia nabycia spadku

  , kto żyje w chwili otwarcia spadku. Ponieważ Pani wujek (zstępny spadkobiercy) zmarł w dacie wcześniejszej niż data śmierci spadkodawcy, nie wszedł do kręgu spadkobierców ustawowych po spadkodawcy. (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego

  podatkowego istotna jest nie tyle data śmierci, co data uprawomocnienia orzeczenia stwierdzającego nabycie spadku. Zgodnie bowiem z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn (...)

 • Sprzedaż domu nabytego w drodze spadku

  spadkodawca zmarł w 2008 r.(przy czym ważna jest data śmierci, a nie data stwierdzenia nabycia spadku) to należy stosować przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Ulga mieszkaniowa a mieszkanie lokatorskie

  dotychczasowe, istotna jest zatem data nabycia rzeczy. Datą nabycia rzeczy w wypadku dóbr uzyskanych w spadku jest zaś, zgodnie z art. 925 Kodeksu cywilnego, data otwarcia spadku, czyli data (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane