Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna a zachowek

  przeciwko osobie obowiązanej do uzupełnienia zachowku z tytułu otrzymanej od spadkodawcy darowizny przedawnia się z upływem lat trzech od otwarcia spadku. zachowek, darowizna, spadkobierca, dziedziczenie

 • Darowizna na rzecz komitetu budowy pomnika

  zostać zakwestionowana przez organy podatkowe. darowizna, podatek, odliczenie, warunki, spółka, pomnik, kult religijny

 • Darowizna firmy żonie

  zgłoszenia nie obejmuje przypadków, gdy nabycie następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego. Jeśli zaś w skład przedsiębiorstwa wchodzi nieruchomość, to darowizna musi (...)

 • Porada prawna na temat darowizna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna po rozwodzie

  spadków i darowiznJednakże jeśli darowizna nastąpi po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego, to darowizna nieruchomości będzie podlegała podatkowi od spadków i darowizn, gdyż (...)

 • Darowizna nieruchomości po śmierci darczyńcy

  . 157 § 1 k.c., niedopuszczalna jest [...] darowizna z zastrzeżeniem terminu dla przejścia własności, którym miałaby być śmierć darczyńcy. Nadejście tego terminu nie może spowodować (...)

 • Darowizna dla syna a wspólnota majątkowa

  wspólnego mieszkania). Oczywiście w ten sposób dochodzi do darowizny między małżonkami, która jednak może korzystać ze zwolnienia od podatku na zasadach określonych wyżej. darowizna, (...)

 • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  danym środowisku. Jeśli, tak jak w opisywanym przypadku, uczyniona przed śmiercią darowizna, szczególnie darowizna nieruchomości, wyczerpuje cały majątek rodziców, a później (...)

 • Ostrożnie z optymalizacją podatkową w ramach podatkowych grup kapitałowych

  nieuzasadnionych korzyści podatkowych, związanych z wykreowaniem kosztu podatkowego i jego realizacją poprzez zbycie udziałów.  Komentarz do pkt 4-5: darowizna w PGK Spółka A dokonała (...)

 • Darowizna z majątku wspólnego małżonków

  tej czynności prawnej. O tym czy darowizna jest drobna świadczy jej wartość oraz okoliczności danego przypadku w tym stan majątkowy darczyńcy i obdarowanego. Jeżeli jednak darowizna ze względu (...)

 • Darowizna dla męża

  osobistego może korzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn pod warunkiem, że darowizna została dokonana przelewem na rachunek obdarowanej i że darowizna została w terminie 6 miesięcy (...)

 • Darowizna a obowiązek podatkowy

  pocztowym. Warto również zapoznać się z poradą: Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn książeczka mieszkaniowa, darowizna, grupa podatkowa, zwolnienie podatkowe

 • Darowizna pieniężna dla córki

  Skarbowego druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US twierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również darowizna dla mojego (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu

  momencie dokonania darowizny zwolnionej od podatku traci prawo do odliczenia podatku naliczonego w części dotyczącej pozostałego okresu korekty (1/5 rocznie). darowizna, środek trwały, amotyzacja, (...)

 • Darowizna udziału w spółce cywilnej

  notariusz). Zwolnieniem tym będą objęte darowizny na rzecz m.in. małżonka. Zatem, aby darowizna udziału w spółce cywilnej na rzecz małżonka była zwolniona od opodatkowania podatkiem od darowizny, (...)

 • Nieważna darowizna z majątku wspólnego

  ust. 1 u.k.w.h.). Darowizna jest rozporządzeniem nieodpłatnym, zatem jej rękojmia nie chroni. W tej sytuacji - bez zgody żony - darowizna byłaby nieważna.Jak się jednak domyślamy, Pan (...)

 • Darowizna rzeczy czy pieniędzy na zakup rzeczy

  ? Zgodnie z obowiązującym prawem ani darowizna auta, ani darowizna pieniędzy nie wymaga dla swej skuteczności i ważności formy aktu notarialnego , a zatem nie jest potrzebne udanie się do notariusza

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2018 r.?

  z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r., poz. 450, ze zm.). odliczenie, ulga, PIT, darowizna, prezent, zeznanie podatkowe

 • Wyłączenie darowizny z masy spadkowej

  jej rodzic będący zstępnym dziadka. W takim bowiem przypadku jego udział spadkowy przeszedłby na jego zstępnych (art. 931 par. 2 k.c.). dziedziczenie, zachowek, darowizna, darowizna zaliczana (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  , przekaz, papiery wartościowe, spółka cywilna, poręczenie, darowizna, renta, dożywocie, ugoda, skład, przekazanie nieruchomości

 • Spadek, zameldowanie, darowizna

  darowizna przez (przyszłego) spadkodawcę, w celu obliczenia zachowku darowiznę tą zalicza się do masy spadkowej. Od tej sumy (pozostały majątek spadkodawcy plus poczyniona darowizna) oblicza (...)

 • Darowizna mieszkania dla córki

  podziałowi po ustaniu wspólności majątkowej? darowizna, nieruchomosć, córka, zięć, majątek osobisty, zgłoszenie

 • Darowizna mieszkania a prawo zamieszkania

  więc z aktu notarialnego wynika, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przeszło na obdarowanego, fakt zamieszkiwania i zameldowania darczyńcy w tym lokalu nie oznacza, że darowizna nie została

 • Darowizna na rzecz zstępnych a dziedziczenie

  uczynione przez spadkodawcę. darowizna, spadek, dziedziczenie, zachowek, scheda

 • Darowizna na rzecz dziecka a skarga paulianska

  sytuacji ma się skarga pauliańska? Czy można ją zastosować, gdy darowizna dotyczy małoletniego dziecka? Darowizna dokonana na rzecz małoletniego jest dopuszczalna w świetle prawa, ponieważ (...)

 • Odwołanie darowizny

  zachodzi lub zachodziła niewdzięczność obdarowanego (a nie synów), czyli Państwa ojca względem wuja. Poza tym nie może upłynąć więcej niż rok od dowiedzenia się o tym fakcie przez wuja. darowizna

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna a zachowek

  Czy zachowek od darowizny należy się za życia darczyńcy czy po jego śmierci? cześć nie mylcie pojęć darowizna jest dobrowolna przekazywana (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Wycena darowizny do zachowku

  Mama dokonała darowizny swojego mieszkania spółdzielczego bratu w 2005r nie wiem dokłatnie jaka to kwota - ok. 25 000zł.w 2009r po wylewie z uwagi (...)

 • Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

  Witam. Moja Babcia wyraziła chęć przekazania mi swego 50m2 mieszkania w darowiźnie. Wobec powyższego najpierw należało owe mieszkanie wykupić od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane