Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieważna darowizna z majątku wspólnego

  ust. 1 u.k.w.h.). Darowizna jest rozporządzeniem nieodpłatnym, zatem jej rękojmia nie chroni. W tej sytuacji - bez zgody żony - darowizna byłaby nieważna.Jak się jednak domyślamy, Pan (...)

 • Darowizna - problem z nieuregulowaną własnością

  , że odziedziczyć gospodarstwo rolne mogły po nim tylko określone osoby. darowizna, własność, akt własności ziemi, dziedziczenie, gospodarstwo rolne, zasiedzenie, rękojmia wiary publicznej, (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  są do dokonywania wpisów w księgach wieczystych. przekazanie gospodarstwa rolnego, gospodarstwo, nieruchomość, akt własności, brak księgi wieczystej, założenie, księga wieczysta, darowizna, procedura

 • Porada prawna na temat darowizna ziemi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna ziemi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domu

  Jestem posiadaczem ziemi od dwóch lat, którą dostałem w darowiźnie od taty. Na tej ziemi razem z moją narzeczona oboje budujemy domek. W przyszłym roku w sierpniu chcemy wziąć ślub cywilny. (...)

 • Dziedziczenie współudziału w gruntach rolnych

  dziedziczymy chyba i ten współudział w gruntach rolnych, nie wiem, jak to będzie wyglądało - kawałek ziemi na 3 osoby). Żadna z osób dziedziczących ustawowo nie chce tej ziemi, wartość (...)

 • Darowizna a zachowek

  zstępnego wynosi 20 tys. zł to obdarowany brat jest zobowiązany wypłacić rodzeństwu jedynie 30 tys. zł (50 tys. - 20 tys. zł). prawo cywilne, spadki, zachowek, darowizna, rodzeństwo, zstępni

 • Odwołanie darowizny

  Dziesięć lat temu otrzymałem od wujka działkę rolną (darowizna). W akcie notarialnym wartość tej ziemi wynosiła 2000,00 zł. Przez te dziesięć lat dokupiłem przylegający skrawek pola, (...)

 • Darowizna części nieruchomości

  Jaką procedurę formalno-prawną powinna przejść osoba, będącą w posiadaniu działki ziemi, jeżeli chce podarować część tej ziemi swojej córce? W jaki sposób dokonać podziału nieruchomości, (...)

 • Majątek osobisty obdarowanego małżonka

  . majątek odrębny, darowizna, oświadczenie, majątek osobisty, majątek, małżonkowie, majątek wspólny

 • Darowizna zaliczona na schedę spadkowę

  wartość naszym zdaniem (w przypadku braku zgody pomiędzy spadkobiercami) nie powinna być uwzględniana w postępowaniu działowym.   darowizna, spadek, zachowek, zaliczenie darowizny, zniesienie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna ziemi - jaki podatek?

  Moja mama chce mi oddać kawałek ziemi, wczoraj mi o tym powiedziała. Bardzo sie ucieszyłem, ale teraz zaczynam się zastanawiać, jaki podatek będę (...)

 • darowizna ziemi, co z budynkiem?

  Niedawno otrzymałem w formie darowizny działkę z budynkiem mieszkalnym, ale na działce jest jeszcze inny budynek który w darowiźnie nie został (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Spadek - darowizna prawa do działki, czy darowizna działki budowlanej.

  Witam, szukam podpowiedzi dot. darowizny - który przypadek jest dla mnie korzystniejszy. Temat dotyczy spadku a dokładniej prawa do spadku jakie otrzymała (...)

 • Darowizna a zachówek

  Witam! Mam pytanie odnośnie ziemi rolnej. Mój dziadek ma gospodarstwo rolne wraz z ziemią uprawną pod miastem. 1,2 ha ziemi za grosze odkupiła ciotka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane