Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieważna darowizna z majątku wspólnego

  ust. 1 u.k.w.h.). Darowizna jest rozporządzeniem nieodpłatnym, zatem jej rękojmia nie chroni. W tej sytuacji - bez zgody żony - darowizna byłaby nieważna.Jak się jednak domyślamy, Pan (...)

 • Darowizna - problem z nieuregulowaną własnością

  , że odziedziczyć gospodarstwo rolne mogły po nim tylko określone osoby. darowizna, własność, akt własności ziemi, dziedziczenie, gospodarstwo rolne, zasiedzenie, rękojmia wiary publicznej, (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  są do dokonywania wpisów w księgach wieczystych. przekazanie gospodarstwa rolnego, gospodarstwo, nieruchomość, akt własności, brak księgi wieczystej, założenie, księga wieczysta, darowizna, procedura

 • Opinia prawna na temat darowizna ziemi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna ziemi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domu

  Jestem posiadaczem ziemi od dwóch lat, którą dostałem w darowiźnie od taty. Na tej ziemi razem z moją narzeczona oboje budujemy domek. W przyszłym roku w sierpniu chcemy wziąć ślub cywilny. (...)

 • Dziedziczenie współudziału w gruntach rolnych

  dziedziczymy chyba i ten współudział w gruntach rolnych, nie wiem, jak to będzie wyglądało - kawałek ziemi na 3 osoby). Żadna z osób dziedziczących ustawowo nie chce tej ziemi, wartość (...)

 • Darowizna a zachowek

  zstępnego wynosi 20 tys. zł to obdarowany brat jest zobowiązany wypłacić rodzeństwu jedynie 30 tys. zł (50 tys. - 20 tys. zł). prawo cywilne, spadki, zachowek, darowizna, rodzeństwo, zstępni

 • Odwołanie darowizny

  Dziesięć lat temu otrzymałem od wujka działkę rolną (darowizna). W akcie notarialnym wartość tej ziemi wynosiła 2000,00 zł. Przez te dziesięć lat dokupiłem przylegający skrawek pola, (...)

 • Darowizna części nieruchomości

  Jaką procedurę formalno-prawną powinna przejść osoba, będącą w posiadaniu działki ziemi, jeżeli chce podarować część tej ziemi swojej córce? W jaki sposób dokonać podziału nieruchomości, (...)

 • Co należy zrobić aby nabyć grunt od użytkownika wieczystego?

  Planuję nabyć pas ziemi od mojego sąsiada. On zaś użytkuje wieczyście owy grunt od gminy. Jakie kroki powinienem podjąć? Jeżeli ten pas ziemi nie stanowi odrębnej nieruchomości konieczne (...)

 • Darowizna części nieruchomości

  darowizn, zgodnie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. współwłasność, darowizna, nieruchomości, podatek od spadków i darowizn

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna ziemi - jaki podatek?

  Moja mama chce mi oddać kawałek ziemi, wczoraj mi o tym powiedziała. Bardzo sie ucieszyłem, ale teraz zaczynam się zastanawiać, jaki podatek będę (...)

 • darowizna ziemi, co z budynkiem?

  Niedawno otrzymałem w formie darowizny działkę z budynkiem mieszkalnym, ale na działce jest jeszcze inny budynek który w darowiźnie nie został (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Spadek - darowizna prawa do działki, czy darowizna działki budowlanej.

  Witam, szukam podpowiedzi dot. darowizny - który przypadek jest dla mnie korzystniejszy. Temat dotyczy spadku a dokładniej prawa do spadku jakie otrzymała (...)

 • Darowizna a zachówek

  Witam! Mam pytanie odnośnie ziemi rolnej. Mój dziadek ma gospodarstwo rolne wraz z ziemią uprawną pod miastem. 1,2 ha ziemi za grosze odkupiła ciotka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane