Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna synowi byłego środka trwałego

  opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jednakże darowizna samochodu synowi może podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Jeżeli wartość samochodu (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu

  , to darowizna samochodu rodzicom będzie co do zasady opodatkowana VAT (zgodnie z art.  7 ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT). Jeżeli jednak samochód można będzie uznać za towar używany w (...)

 • Darowizna samochodu żonie

  przychodem podatnika podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jednakże darowizna samochodu stanowiącego majątek osobisty męża (nabytego przed zawarciem małżeństwa) (...)

 • Porada prawna na temat darowizna samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana. Jako nowy właściciel masz obowiązek w terminie 30 dni od nabycia samochodu zawiadomić starostę o nabyciu samochodu.   Karta pojazdu Kartę (...)

 • Darowizna samochodu stanowiącego własność spółki

  darowizny.Darowizna może również wywołać konsekwencje w podatku od towarów i usług (VAT). Jeśli przy nabyciu samochodu przedsiębiorcy przysługiwało prawo do odliczenia VAT to darowizna (...)

 • Wycofanie auta ze spółki

  skutki podatkowe, tak w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (przychód ze sprzedaży samochodu), jak i podatku od spadków i darowizn (darowizna samochodu na (...)

 • Podatek od sprzedaży samochodu poleasingowego

  Firma podpisała umowę leasingową na zakup zamochodu osobowego 5 lat temu. Teraz dochodzi do ostatniej raty i faktycznego wykupu samochodu za kwotę 400 zł. Firma chce pozbyć się samochodu z racji

 • Darowizna samochodu a VAT

  . Czy właściciel samochodu może podarować go synowi i jakie konsekwencje w zakresie podatku VAT niesie za sobą taka darowizna? Jeśli przy nabyciu samochodu przedsiębiorcy przysługiwało (...)

 • Samochód poleasingowy

  trwały w kosztach i przychodach podatkowych Przejęcie zamortyzowanego środka trwałego Darowizna zamortyzowanego samochodu Wycofanie środka trwałego z firmy a podatek VAT Sprzedaż środka trwałego (...)

 • Darowizna zamortyzowanego samochodu

  Pragnę przekazać synowi samochód osobowy o wart. 10 tys. zł (darowizna). Samochód jest środkiem trwałym w mojej fimie całkowicie zamortyzowanym. Jak to zrobić i ile zapłacę? W celu przekazania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna samochodu????

  witam!!!!!! mam pytanie: Mam rodzine zagranica. Moja chcrzesna chce mi kupić samochód na urodziny no i się pojawia problem jak to jest z ta darowizna (...)

 • darowizna samochodu

  Mój tato chciałby mi sprzedać swój samochód, ale nie wiem jak należy to rozwiązać. Czy jest możliwe abym po kupnie tego auta był właścicielem (...)

 • darowizna samochodu od teściów

  Proszę o pomoc jak czytać przepisy dotyczące darowizny w takiej oto sytuacji. Teściowe są razem właścicielami samochodu, który darowizną chcą (...)

 • Darowizna samochodu, czyli jak "bezpoleśnie" pozbyć się współwłaściciela

  Witam i proszę o poradę. Jestem współwłaścicielem samochodu o wartości rynkowej ok. 7000-8000 zł (16-letnia mazda 323f ba). Drugim współwłaścicielem (...)

 • darowizna połowy samochodu

  Mój narzeczony kupił samochód i chce mi podarować połowę. czy jest to możliwe, jakie opłaty trzeba wnieść i jak wygląda potem rejestracja tego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane