Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna pieniężna a opodatkowanie VAT

  czynność przekazania pieniędzy nie stanowi świadczenia usługi w rozumieniu VAT. Tym samym darowizna pieniężna nie mieści się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu na gruncie (...)

 • Darowizna pieniężna

  z wykonaną darowizną? Czy darowizna pieniężna podlega dziedziczeniu? Nie ma ograniczeń wiekowych, jeżeli chodzi o osobę darczyńcy, o ile osoba ta posiada pełną zdolność do czynności prawnych (...)

 • Darowizny między spółkami prawa handlowego

  z dnia 20 października 2005 r., sygn. D2-443/78/2005; informacja Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach z dnia 9 lipca 2004 r., sygn. PP-1/443/53/2004, OG/005/174/PP1/2004). darowizna pieniężna

 • Porada prawna na temat darowizna pieniężna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna pieniężna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna pieniężna dla córki

  Skarbowego druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US twierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również darowizna dla mojego (...)

 • Darowizna pieniężna od brata

  . darowizna, brat, zgłoszenie, przelew, żona brata, zwolnienie podatkowe

 • Darowizna a obowiązek podatkowy

  właśnie do pierwszej grupy). Zatem, jeśli darowizna pieniężna nie przekracza kwoty 9.637 zł i jeśli w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie środków pieniężnych, (...)

 • Darowizna pieniężna dla syna

  założył na ten cel odrębny rachunek bankowy. darowizna, pieniądze, nieruchomość, zwolnienie podatkowe, I grupa podatkowa

 • Darowizna w walucie obcej

  Ojciec mieszkający w Polsce chce przekazać córce darowiznę w walucie obcej. Ostatnia darowizna pieniężna (PLN) była w styczniu 2004 r. Jak wyliczyć podatek od darowizny w obcej walucie? W jakim

 • Darowizna działki na rzecz niepełnoletniego

  takich czynności przez dziecko. Darowizna pieniężna dokonana na rzecz małoletnich przez ich dziadków w celu zakupu działki, nie zobowiązuje rodziców do zakupu tej działki zgodnie z celem (...)

 • Darowizna zmniejszy roczny podatek o kilkaset złotych

  , ochrony i promocji zdrowia czy promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy. Rzetelna wycena darowizny rzeczowej Darowizna pieniężna powinna zostać przelana na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna pieniężna a zakup auta

  Witam Opis sytuacji: Kupujemy z żoną nowe auto powiedzmy za 100tyś. 40tyś dokłada teść jako darowizna dla córki (żeby uniknąć podatku od darowizny). (...)

 • darowizna pieniężna 2012

  Czy darowizna od mojego ojca lub matki musi zostac przelana na moje konto? Chodzi o to ze są to pieniadze ktore wydam na zakup mieszkania, czy w takim (...)

 • Darowizna pieniężna dla dziecka

  Witam, chciałabym przekazywać mojej dorosłej córce co miesiąc pewną kwotę w formie darowizny. Czy mogę to sobie jakoś odpisać od podatku? Jeśli (...)

 • Darowizna pieniężna - podatek

  Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną (...)

 • Darowizna pieniężna w najbliższej rodzinie

  Witam, chcę przekazać darowiznę rodzeństwu (mama przepisała mi mieszkanie, a teraz chcę oddać rodzeństwu ich część).Jak powinna wyglądać umowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane