Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Sprzedaż udziału w mieszkaniu a podatek od spadku

    nabycia (ulga podatkowa na podstawie artykulu 16 nie dotyczy tej pierwszej polowy, a tylko tej drugiej polowy, odziedziczonej od meza). Czy mozna to tak zaznaczyc w Akcie Notarialnym? Zgodnie z art. (...)

  • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

    zawartą na czas oznaczony uważa się za przedłużoną na czas nieoznaczony, jeżeli na 14 dni przed upływem terminu przedsiębiorca składowy nie zażądał listem poleconym odebrania rzeczy (...)

  • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

    , która została pozbawiona prawa własności nieruchomości wskutek jej wywłaszczenia albo przejęcia na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu terytorialnego na (...)

  • Opinia prawna na temat darowizna na meza

    Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna na meza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Darowizna na rzecz komitetu budowy pomnika

    odliczeniom nie podlegają darowizny na rzecz: osób fizycznych,  osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, prowadzących działalność gospodarczą polegającą (...)

  • Darowizna a zachowek

    darowizna mebli została dokonana na rzecz syna. Dokładniej na ten temat się nie możemy wypowiedzieć, gdyż są to już kwestie zależne od stanu faktycznego. Jeżeli tak było, wartość (...)

  • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

    zaliczenia darowizny na schedę spadkową także na spadkobiercę ustawowego nie wymienionego w paragrafie poprzedzającym.§ 3. Nie podlegają zaliczeniu na schedę spadkową drobne darowizny (...)

  • Darowizna z majątku wspólnego małżonków

    trzeciej. Zgodę na dokonanie darowizny z majątku wspólnego małżonków na rzecz osoby trzeciej drugi małżonek może wyrazić przed, w trakcie lub po dokonaniu umowy umowy darowizny. Jeżeli (...)

  • Opodatkowanie finansowania nabycia mieszkania

    , rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów) do wysokości kwoty niepodlegającej opodatkowaniu - na zasadach określonych w przepisach o podatku od spadków i darowizn (tj. 9.637 zł), 2) na podstawie (...)

  • Darowizna dla syna a wspólnota majątkowa

    być wątpliwości, iż darowizna została dokonana tylko na jego rzecz. Z kolei syn ma swobodę wykorzystania tych środków np. na pokrycie wspólnych wydatków małżonków (...)

  • Darowizna nieruchomości po śmierci darczyńcy

    . Komentarz. Tom IV. Spadki, wyd. III, 2011.11.15 2Drozd Edward, Darowizna na wypadek śmierci., Rejent, 1992 3Ibidem. Darowizna, nieruchomości, po śmierci, darczyńcy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Darowizna na meza

    Mamy wspolnosc majatkowa,maz zamierza przyjac darowizne w postaci nieruchomosci tylko na siebie czy potrzebna jest moja zgoda,i czy po jego smierci ja (...)

  • zachowek

    Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

  • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

    Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)

  • ślub z obywatelem Turcji

    Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

  • Rozwod - podzial majatku

    Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane