Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  zawartą na czas oznaczony uważa się za przedłużoną na czas nieoznaczony, jeżeli na 14 dni przed upływem terminu przedsiębiorca składowy nie zażądał listem poleconym odebrania rzeczy (...)

 • Sprzedaż udziału w mieszkaniu a podatek od spadku

  nabycia (ulga podatkowa na podstawie artykulu 16 nie dotyczy tej pierwszej polowy, a tylko tej drugiej polowy, odziedziczonej od meza). Czy mozna to tak zaznaczyc w Akcie Notarialnym? Zgodnie z art. (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  , która została pozbawiona prawa własności nieruchomości wskutek jej wywłaszczenia albo przejęcia na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu terytorialnego na (...)

 • Porada prawna na temat darowizna na meza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna na meza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2017 r.?

  określonych w stosownych przepisach. Darowizny na rzecz osób fizycznych (np. na leczenie dziecka pracownika) nie podlegają odliczeniu. Jednakże odliczeniu podlega darowizna z poleceniem, (...)

 • Ostrożnie z optymalizacją podatkową w ramach podatkowych grup kapitałowych

  dokonywanych na rzecz zagranicznego Udziałowca po zakończeniu optymalizacji może w grę wchodzić zastosowanie tzw. szczególnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania, pozwalającej na (...)

 • Darowizna na rzecz komitetu budowy pomnika

  odliczeniom nie podlegają darowizny na rzecz: osób fizycznych,  osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, prowadzących działalność gospodarczą polegającą (...)

 • Darowizna a zachowek

  darowizna mebli została dokonana na rzecz syna. Dokładniej na ten temat się nie możemy wypowiedzieć, gdyż są to już kwestie zależne od stanu faktycznego. Jeżeli tak było, wartość (...)

 • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  zaliczenia darowizny na schedę spadkową także na spadkobiercę ustawowego nie wymienionego w paragrafie poprzedzającym.§ 3. Nie podlegają zaliczeniu na schedę spadkową drobne darowizny (...)

 • Darowizna z majątku wspólnego małżonków

  małżonków na rzecz osoby trzeciej. Zgodę na dokonanie darowizny z majątku wspólnego małżonków na rzecz osoby trzeciej drugi małżonek może wyrazić przed, w trakcie (...)

 • Darowizna dla syna a wspólnota majątkowa

  być wątpliwości, iż darowizna została dokonana tylko na jego rzecz. Z kolei syn ma swobodę wykorzystania tych środków np. na pokrycie wspólnych wydatków małżonków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna na meza

  Mamy wspolnosc majatkowa,maz zamierza przyjac darowizne w postaci nieruchomosci tylko na siebie czy potrzebna jest moja zgoda,i czy po jego smierci ja (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane