Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna mieszkania

  mieszkania Warunki korzystania z ulgi mieszkaniowej mieszkanie, darowizna, podatek zryczałtowany 10%, przychód, nieruchomość, kredyt, sprzedaż darowanego mieszkania

 • Opodatkowanie darowizny nieruchomości

  rodzica dożywotniego użytkowania lokalu. Nie, obowiązek taki nie powstanie. Darowizna mieszkania podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, a nie podatkiem dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  zakupu mieszkania, podatku od wzbogacenia się i o podatku gruntowym. Czy któryś z tych podatków trzeba będzie płacić, a może jeszcze jakieś inne podatki? Przy nabyciu mieszkania, o ile sprzedający (...)

 • Porada prawna na temat darowizna mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  mieszkania Zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej Opodatkowanie darowizny nieruchomości Sprzedaż mieszkania ze spadku Projektowane zwolnienie niektórych osób od podatku Darowizna (...)

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną

  się z poniższymi odpowiedziami serwisu e-prawnik.pl: Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy Prawo do ulgi mieszkaniowej a zbycie mieszkania Darowizna mieszkania a ulga budowlana Opodatkowanie

 • Darowizna mieszkania przez kuzyna ojca

  inaczej trzeba będzie dopłacić, uiścić odliczenia? Jak najtaniej zostać pełnoprawnym właścicielem tego mieszkania? Jeżeli darczyńcą mieszkania jest kuzyn ojca obdarowanego, to niestety (...)

 • Darowanie mieszkania synowi

  należy się wstrzymać do marca 2006 r. darowanie mieszkania synowi, ulga mieszkaniowa, budowlana, odliczenie, darowizna

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

  , darowizna mieszkania jeszcze się nie odbyła). Ponadto, ja prowadzę własną działalność gospodarczą (usługi turystyczne i transport osobowy, z majątkiem firmy o wartości ok. 100.000 zł). (...)

 • Darowizna mieszkania dla córki

  Moi rodzice zdecydowali się dokonać dla mnie darowizny mieszkania oraz garażu. Mieszkanie ma być podarowane dla mnie, a z mężem mam wspólnotę majątkową. Rodzice są właścicielami mieszkania (...)

 • Darowizna mieszkania a prawo zamieszkania

  więc z aktu notarialnego wynika, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przeszło na obdarowanego, fakt zamieszkiwania i zameldowania darczyńcy w tym lokalu nie oznacza, że darowizna nie została

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  , a także osobą uprawnioną do zachowku. Wobec uczynienia darowizny na rzecz siostry, sytacja w razie śmierci któregoś rodziców jest inna w przypadku Pana i Pana siostry. Darowizna mieszkania (...)

 • Darowanie mieszkania otrzymanego w spadku

  lokalu, potwierdzonego zameldowaniem na pobyt stały, wynosi 5 lat. Zatem w przypadku darowizny na rzecz innej osoby mieszkania nabytego w spadku, przy którym to nabyciu skorzystano ze zwolnienia

 • Darowizna mieszkania na rzecz wnuczki

  związku z taką sprzedażą zaistnieje jedynie konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (2% wartości mieszkania) oraz kosztu aktu notarialnego. darowizna, mieszkanie, ulga mieszkaniowa

 • Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania

  podatkach sporządzając jeden akt notarialny dokumentujący darowanie oraz sprzedaż mieszkania przez obdarowanego. sprzedaż mieszkania, darowizna mieszkania, zameldowanie

 • Opodatkowanie sprzedaży odziedziczonego mieszkania

  , zwolnienie od podatku, sprzedaż mieszkania, darowizna mieszkania

 • Darowanie mieszkania a ulga budowlana

  Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim z dnia 26 sierpnia 2004 r., sygn. PD/415-52/2004). Darowizna mieszkania nie powoduje również powstania obowiązku w podatku dochodowym, gdyż źródłem (...)

 • Darowizna mieszkania żonie

  obejmuje przypadków, gdy nabycie następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego. Zatem darowizna mieszkania przez męża z jego majątku osobistego na rzecz żony będzie (...)

 • Darowizna mieszkania a majątek wspólny

  . darowizna, mieszakniem rozwód, majątek, osobisty, wspólny, wydatki, nakłady, remont, rozliczenie

 • Darowizna dla gminy

  , darowizna mieszkania na rzecz gminy

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek

  ;rki roszczeń o zachowek ze strony spadkobierców, jest ich wydziedziczenie, czyli pozbawienie prawa do zachowku. darowizna, spadek, dziedziczenie ustawowe, zachowek, spółdzielcze własnościowe

 • Darowizna mieszkania a ulga budowlana

  ”. duża ulga budowlana, darowizna, utrata prawa do ulgi

 • Odliczenie dokonanej darowizny od podatku

  będzie podatku od darowizny tylko co do pewnej kwoty. Bardziej szczegółowo kwestia wyglada następująco: 1. DAROWIZNA MIESZKANIA W przypadku nabycia budynku mieszkalnego lub jego części, lokalu (...)

 • Darowizna mieszkania na rzecz małoletniego

  niepełnoletniej wnuczce tego mieszkania? Czy po ewentualnym przepisaniu mieszkania na wnuczkę były zięć posiadający władzę rodzicielską będzie posiadał prawo do dysponowania tym mieszkaniem (...)

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  umowie tej zostały wymienione przedmioty wchodzące w skład wyposażenia mieszkania. darowizna, zachowek, mieszkanie, wyposażenie, umowa darowizny

 • Darowizna nowo zakupionego domu

  własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, którego powierzchnia nie przekracza 110 m2 do podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn nie wlicza się tylko ich wartości. darowizna, darowizna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)

 • Mieszkanie - kupno czy darowizna??? Kto WIE - niech pomoże!!!

  Mamy z żoną otrzymać mieszkanie od teściów, 1) Jak jest najkorzystniej ze względu na opłaty i podatki: sporządzić akt darowizny czy umowę kupna-sprzedaży??? (...)

 • Darowizna mieszkania

  Jak najtaniej i najszybciej można darować mieszkanie córce? Mieszkanie to jest na prawach wspólności ustawowej z nieżyjącym od miesiąca mężem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane