Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie darowizny nieruchomości

  rodzica dożywotniego użytkowania lokalu. Nie, obowiązek taki nie powstanie. Darowizna mieszkania podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, a nie podatkiem dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Darowizna mieszkania

  mieszkania Warunki korzystania z ulgi mieszkaniowej mieszkanie, darowizna, podatek zryczałtowany 10%, przychód, nieruchomość, kredyt, sprzedaż darowanego mieszkania

 • Podatki mieszkaniowe

  zakupu mieszkania, podatku od wzbogacenia się i o podatku gruntowym. Czy któryś z tych podatków trzeba będzie płacić, a może jeszcze jakieś inne podatki? Przy nabyciu mieszkania, o ile sprzedający (...)

 • Porada prawna na temat darowizna mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  mieszkania Zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej Opodatkowanie darowizny nieruchomości Sprzedaż mieszkania ze spadku Projektowane zwolnienie niektórych osób od podatku Darowizna (...)

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną

  się z poniższymi odpowiedziami serwisu e-prawnik.pl: Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy Prawo do ulgi mieszkaniowej a zbycie mieszkania Darowizna mieszkania a ulga budowlana Opodatkowanie

 • Darowizna mieszkania przez kuzyna ojca

  inaczej trzeba będzie dopłacić, uiścić odliczenia? Jak najtaniej zostać pełnoprawnym właścicielem tego mieszkania? Jeżeli darczyńcą mieszkania jest kuzyn ojca obdarowanego, to niestety (...)

 • Darowanie mieszkania synowi

  należy się wstrzymać do marca 2006 r. darowanie mieszkania synowi, ulga mieszkaniowa, budowlana, odliczenie, darowizna

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

  , darowizna mieszkania jeszcze się nie odbyła). Ponadto, ja prowadzę własną działalność gospodarczą (usługi turystyczne i transport osobowy, z majątkiem firmy o wartości ok. 100.000 zł). (...)

 • Darowizna mieszkania dla córki

  Moi rodzice zdecydowali się dokonać dla mnie darowizny mieszkania oraz garażu. Mieszkanie ma być podarowane dla mnie, a z mężem mam wspólnotę majątkową. Rodzice są właścicielami mieszkania (...)

 • Darowizna mieszkania a prawo zamieszkania

  więc z aktu notarialnego wynika, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przeszło na obdarowanego, fakt zamieszkiwania i zameldowania darczyńcy w tym lokalu nie oznacza, że darowizna nie została

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)

 • Mieszkanie - kupno czy darowizna??? Kto WIE - niech pomoże!!!

  Mamy z żoną otrzymać mieszkanie od teściów, 1) Jak jest najkorzystniej ze względu na opłaty i podatki: sporządzić akt darowizny czy umowę kupna-sprzedaży??? (...)

 • Darowizna mieszkania

  Jak najtaniej i najszybciej można darować mieszkanie córce? Mieszkanie to jest na prawach wspólności ustawowej z nieżyjącym od miesiąca mężem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane