Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (niezbędne formalności) – opinia prawna

  tylko prawa do mieszkania, to w takim testamencie matka może dokonać tzw. zapisu na rzecz syna. W takim przypadku należałoby w testamencie zawrzeć postanowienie stanowiące takie rozrządzenie, (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  szczególności ulgę podatkową najkorzystniejsze jest nabycie mieszkania (własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego) w drodze spadku. testament, darowizna, dziedziczenie, przepisanie mieszkania, (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  pieniądze przeznaczy na inny cel, np. kupno samochodu? Przy założeniu, że dziecko zaciąga kredyt hipoteczny na cele nowego mieszkania, następnie sprzedaje (przed upływem 5 lat) mieszkanie (...)

 • Porada prawna na temat darowizna mieszkania na syna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna mieszkania na syna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

  zgromadzone na tym rachunku będą przeznaczone na cele mieszkaniowe. Dla zwolnienia nie ma tu limitu kwotowego. Z powyższego wynika, iż od kwoty 28.000 zł, zgromadzonej na tym rachunku (...)

 • Darowizna dla syna a wspólnota majątkowa

  obdarowanych, którzy skorzystają z powyższego zwolnienia od podatku od spadków i darowizn, został określony bardzo ściśle. Nie obejmuje w szczególności synowej. Zatem darowizna (...)

 • Darowanie mieszkania synowi

  wysokości nieprzekraczającej 110 m2 powierzchni użytkowej budynku lub lokalu. Zatem darowanie mieszkania nieprzekraczającego 110 m2 przez rodzica na rzecz syna nie będzie podlegało opodatkowaniu (...)

 • Rażąca niewdzięczność obdarowanego

  darowizny matka może udowadniać rażącą niewdzięczność córki przy użyciu różnych środków, a więc np. notatek policyjnych, obdukcji lekarskich, zeznań świadków (np. wnuka lub sąsiadów).   Darowizna (...)

 • Spadek, zameldowanie, darowizna

  ) można bez jej woli ją wymeldować? Darowizna jest na najstarszego syna, czy drugi syn ma prawo do udziału w spadku po śmierci rodziców? Na wstępie należy zaznaczyć, że obowiązek (...)

 • Doliczanie darowizn na poczet zachowku

  . Wyliczyłem wartość zachowku jako x, moja siostra jako y, to czy oboje odejmujemy wartość całej darowizny, czy też dzielimy ją na dwa? Na poczet zachowku zalicza się każdą darowiznę uczynioną (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  zniszczeniu lub zużyciu. Nie jest także istotne, czy przedmiot darowizny znajduje się w majątku obdarowanego (czy może stał się przedmiotem kolejnej darowizny na rzecz innej osoby). Należy jeszcze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane