Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Unieważnienie wykupu mieszkania kwaterunkowego

  okolicznościami, w chwili śmierci babci mieszkanie stanowiło własność wnuka – przed śmiercią została dokonana darowizna. Zasadnicze znaczenie ma więc to, co było podstawą zamieszkania (...)

 • Rażąca niewdzięczność obdarowanego

  procesowych) może wystąpić do matki z żądaniem alimentów (np. w postaci pieniężnej lub zapewnienia mu mieszkania) Odnosząc się do kwestii konieczności udowodnienia rażącej niewdzięczności (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  , niż był przed dokonaniem czynności. Z racji tego, iż korzyść majątkowa z dokonanej umowy darowizny uzyskana została przez wnuka, czyli osobę będącą w bliskim stosunku z dłużnikiem (czyli (...)

 • Opinia prawna na temat darowizna mieszkania dla wnuka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna mieszkania dla wnuka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisanie mieszkania z babki na wnuka

  uregulowaniu sprawy spadkowej po Pańskim dziadku, w wyniku której Pańska babcia stałaby się jedynym właścicielem mieszkania, wówczas byłoby możliwe dokonanie darowizny (przez babcię) tego mieszkania (...)

 • Darowizna a zachowek

  później), przy czym może pojawić się problem, jeżeli darowizna na rzecz wnuka została poczyniona przed 10 laty (darowiznę na rzecz syna dolicza się bez względu na to, ile lat wstecz została (...)

 • Notarialny dział spadku

  czyli wnuka. Niestety, nagle babcia zmarła. Dzieci babci czyli mój ojciec wujek i ciotka nie roszczą sobie żadnych praw do mieszkania i są chętni swoje udziały przepisać na ojca i on ma przepisać

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  umowie tej zostały wymienione przedmioty wchodzące w skład wyposażenia mieszkania. darowizna, zachowek, mieszkanie, wyposażenie, umowa darowizny

 • zajmowanie mieszkania

  treścią naszej opinii prawnej:Jak przenieść spadek na osobę nie będącą spadkobiercą?  Raz jeszcze przypominamy, że fakt zameldowania we wspomnianym mieszkaniu nie ma dla własności mieszkania (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  , który przypadałby synowi zmarłego (art. 1011). Niezbędny jest tu jednak wniosek wnuka o przyznanie mu udziału w zachowku przypadającym zmarłemu ojcu. prawo cywilne, prawo spadkowe, postępowanie (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  mieszkaniu. Czy darowizna matki, właścicielki mieszkania dla jej córki z dożywociem (dla matki) uczyniona przed małżeństwem z tym panem zabezpieczy to mieszkanie przed spadkobraniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane