Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Unieważnienie wykupu mieszkania kwaterunkowego

  okolicznościami, w chwili śmierci babci mieszkanie stanowiło własność wnuka – przed śmiercią została dokonana darowizna. Zasadnicze znaczenie ma więc to, co było podstawą zamieszkania (...)

 • Rażąca niewdzięczność obdarowanego

  procesowych) może wystąpić do matki z żądaniem alimentów (np. w postaci pieniężnej lub zapewnienia mu mieszkania) Odnosząc się do kwestii konieczności udowodnienia rażącej niewdzięczności (...)

 • Darowizna a zachowek

  później), przy czym może pojawić się problem, jeżeli darowizna na rzecz wnuka została poczyniona przed 10 laty (darowiznę na rzecz syna dolicza się bez względu na to, ile lat wstecz została (...)

 • Porada prawna na temat darowizna mieszkania dla wnuka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna mieszkania dla wnuka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisanie mieszkania z babki na wnuka

  uregulowaniu sprawy spadkowej po Pańskim dziadku, w wyniku której Pańska babcia stałaby się jedynym właścicielem mieszkania, wówczas byłoby możliwe dokonanie darowizny (przez babcię) tego mieszkania (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  , niż był przed dokonaniem czynności. Z racji tego, iż korzyść majątkowa z dokonanej umowy darowizny uzyskana została przez wnuka, czyli osobę będącą w bliskim stosunku z dłużnikiem (czyli (...)

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  umowie tej zostały wymienione przedmioty wchodzące w skład wyposażenia mieszkania. darowizna, zachowek, mieszkanie, wyposażenie, umowa darowizny

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  mieszkaniu. Czy darowizna matki, właścicielki mieszkania dla jej córki z dożywociem (dla matki) uczyniona przed małżeństwem z tym panem zabezpieczy to mieszkanie przed spadkobraniem (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  , który przypadałby synowi zmarłego (art. 1011). Niezbędny jest tu jednak wniosek wnuka o przyznanie mu udziału w zachowku przypadającym zmarłemu ojcu. prawo cywilne, prawo spadkowe, postępowanie (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  kilku osób (właścicielki mieszkania oraz osób jej bliskich). Może więc Pani w umowie zastrzec, że prawo korzystania z mieszkania będzie przysługiwało Pani oraz Pani przyszłemu mężowi. (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  rozważyć zakup mieszkania dla córki i darowanie jej zakupionego już mieszkania - w tym przypadku, o ile zostaną spełnione warunki z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (m.in. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane