Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  Rodzice darują swojej córce i swojemu zięciowi pieniądze z przeznaczeniem na mieszkanie. Dotyczy kwoty zwolnionej z podatku. Jeden darczyńca: 1. Czy każdy z rodziców może przekazać (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  przypadku darowizny pieniędzy przez matkę synowi opodatkowaniu nie będzie podlegała kwota 19.274 zł (kwota zwolniona + kwota wolna). Jak stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  drodze darowizny (niecałe 9.000 PLN, a więc kwota zwolniona od podatku), co do pozostałej części nieruchomości dokonać zniesienia współwłasności (z dopłatą 86.000- (...)

 • Porada prawna na temat darowizna kwota zwolniona z podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna kwota zwolniona z podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie darowizny

  podatku Kwoty wolne przy darowiźnie Podarować tak, żeby nie płacić podatku – opinia prawna Darowizna, a obowiązek podatkowy darowizna, grupa podatkowa, kwota wolna, (...)

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

  usługowego będzie korzystało ze zwolnienia przewidzianego w ustawie  - po spełnieniu ustalonych w ustawie warunków. Zapraszamy również do lektury artykułu: Kwota zwolniona (...)

 • Podatek od darowizny

  ;w i darowizn w Polsce.Gdyby darowizna nastąpiła wyłącznie na rzecz siostry darczyńcy, to darowizna w całości byłaby zwolniona od podatku na mocy art. 4a ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Darowizna od rodziców bez podatku

  Proszę mi napisać, jaką kwotę mogą przekazać jedni rodzice swojej córce i jej mężowi, aby nie zapłacić podatku od spadków i darowizn, i z czego ona się składa: ile z kwot wolnych, (...)

 • Kwota zwolniona z podatku od darowizn

  , ewentualne dalsze darowizny od krewnych należałoby rozpatrywać tylko w kontekście wskazanej powyżej kwoty wolnej od podatku. kwota wolna od podatku, darowizna dla dziecka, zwolnienie (...)

 • Opodatkowanie darowizny od matki

  podatku od spadków i darowizn składa podatnik, a więc osoba zobowiązana do uiszczenia podatku z tytułu ciążącego na niej obowiązku podatkowego. Nie ma więc obowiązku złożenia takiego (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, w całkowitym obrocie uzyskanym z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi przysługuje prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od darowizny

  Czy mogę zamienić mieszkanie, ktore otrzymałam w darowiźnie na mieszkanie w innej dzielnicy? Z podatku zostałam zwolniona przez U.S. Czy mogę zachować (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Jak najtaniej i najszybciej można darować mieszkanie córce? Mieszkanie to jest na prawach wspólności ustawowej z nieżyjącym od miesiąca mężem. (...)

 • Darowizna z 1990 roku czy jest opodatkowana ?

  Witam mam takie pytanie czy mogę się wytłumaczyć na pytanie z skąd posiadam pieniądze ? 1.Dostałem od babci w 1990 roku 9000 zł czy w tamtych (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane