Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  dochodowym od osób fizycznych). Natomiast powołanie się już na etapie postępowania podatkowego na darowiznę otrzymaną od rodziców spowoduje wymierzenie podatku od spadków i darowizn wraz (...)

 • Kiedy i jak można odwołać darowiznę - opinia prawna

  darowiznę na rzecz siostry z powodu jawnej niewdzięczności z jej strony. Na żadne monity siostra nie odpowiada. Czy mogę odwołać tą darowiznę i jak powinien wyglądać pozew do sądu? Czy (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  darowizn uczynionych przez spadkodawcę w czasie, kiedy nie miał zstępnych. Nie dotyczy to jednak wypadku, gdy darowizna została uczyniona na mniej niż trzysta dni przed urodzeniem się zstępnego.§ (...)

 • Porada prawna na temat darowizna kiedy można darować otrzymaną darowiznę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna kiedy można darować otrzymaną darowiznę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  wnuczki darowizna, pożyczka, kwota wolna, I grupa podatkowa, zeznanie, deklaracja

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego

  ustawowego. Jednakże bez zgody przedstawiciela ustawowego małoletni powyżej 13 roku życia mogą m.in. przyjąć darowiznę nieobciążliwą. Darowizna obciążliwa to taka, gdy darczyńca wkłada (...)

 • Umowny dział spadku

  sądowy dział spadku powinien obejmować cały spadek. Z ważnych powodów jednak, może ograniczyć się do jego cześci. Kiedy można dokonać umownego działu spadku? Dokonanie podziału (...)

 • Odwołanie darowizny

  właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego. Polecamy również zapoznanie się z treścią opinii prawnej pt. Kiedy i jak można odwołać darowiznę odwołanie darowizny, darowizna, (...)

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna

  dokonywane na rzecz pracownika świadczeniodawcy lub osoby pozostającej ze świadczeniodawcą w stosunku cywilnoprawnym. darowizna, nieodpłatne świadczenie, umowa, darme świadczenie, umowa darowizny

 • Darowizna pieniężna dla syna

  (50% darowizny?) i w jakiej wysokości (zasady darowizn w I grupie podatkowej?). Co w sytuacji, kiedy konto bankowe, na które przelewana jest darowizna, jest współwłasnością obojga małżonków? (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  będzie on nigdy dziedziczył po Pani z ustawy. Może natomiast dziedziczyć po Pani jeśli zostanie przez Panią powołany do spadku w testamencie. darowizna, umowa dożywocia, spadek, dziedziczenie, testament

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • mieszkanie z hipoteką darowizna a małżeństwo

  Witam! Prosze o możliwie kompetentne odpowiedzi. Aby dobrze nakreślic sytuyacje opiszę to głębiej. Otórz sprawa wyglada tak: posiadam pieniadze które (...)

 • Darowizna czy testament??

  Prosze o pomoc.otóż moi rodzice wykupili mieszkanie na własnośc, w spółdzielni ,za moje pieniądze ,jestem ich synem,w zamian mają przepisać to (...)

 • Wycena darowizny do zachowku

  Mama dokonała darowizny swojego mieszkania spółdzielczego bratu w 2005r nie wiem dokłatnie jaka to kwota - ok. 25 000zł.w 2009r po wylewie z uwagi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane