Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna darowizny przed upływem 5 lat

  nieruchomość korzystając z tego zwolnienia (określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn), to nawet przed upływem pięciu lat i niezależnie od śmierci babci, obdarowana (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  dwóch lat od jej wykonania. Art. 902. Przepisów o odwołaniu darowizny nie stosuje się, gdy darowizna czyni zadość obowiązkowi wynikającemu z zasad współżycia społecznego. (...)

 • Porada prawna na temat darowizna darowizny przed upływem 5 lat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna darowizny przed upływem 5 lat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  później niż przed upływem trzech lat od odrzucenia spadku.Tytuł VI.STWIERDZENIE NABYCIA SPADKU, POŚWIADCZENIE DZIEDZICZENIA I OCHRONA SPADKOBIERCYArt. 1025. § 1. Sąd (...)

 • Darowizna mieszkania

  mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania Podatek od darowizny rodziców (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  przedziały kwotowe przy darowiznach dla stawek: 3%, 5%, 7% . Zakładając, że dziecko sprzedaje mieszkanie przed upływem 5 lat, jaki musi zapłacić podatek, gdy pieniądze (...)

 • Kodeks cywilny

  siedemdziesiąt, wystarcza upływ lat pięciu. § 2. Uznanie za zmarłego nie może nastąpić przed końcem roku kalendarzowego, w którym zaginiony ukończyłby lat dwadzieścia trzy. Art. (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  akcie notarialnym? (min. kosztów notarialnych i sądowych). Czy po tej "operacji" będę mógł ewentualnie sprzedać tę nieruchomość bez podatku 10% przed upływem 5 (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  wartości przedmiotu czynności notarialnej). Maksymalna stawka wynagrodzenia wynosi od wartości: 1) do 5 000 zł - 200 zł, 2) powyżej 5 000 zł do 15 000 zł - 200 zł + 3% od nadwyżki powyżej (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , który nie ukończył lat osiemnastu, oraz przez kobietę, która nie ukończyła lat szesnastu albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz przed ukończeniem lat osiemnastu, może żądać każdy z małżonków.§ 3. Nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • Podatek od sprzedaży domu

  ulgi mieszkaniowej w ciągu 2 lat ale nie kupi nowego mieszkania? Jeżeli mąż wyremontuje dom, podniesie jego standard i przed upływem 5 lat sprzeda nie korzystając z ulgi (...)

 • Odpłatne zbycie nieruchomości a darowizna.

  - wynosi 19% podstawy obliczenia podatku.Czy w związku z powyższym darowizna dokonana przed upływem 5 lat od otrzymania darowizny nie podlega podatkowi dochodowemu? (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  podatkowego albo zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego; będzie zamieszkiwać będąc zameldowaną na pobyt stały w nabytym lokalu lub budynku i nie dokona jego zbycia przez okres 5 (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  darowanego mieszkania odbywa się oczywiście przed upływem 5 lat od umowy darowizny. Czy syn zapłaci podatek? Jaki to będzie podatek? Od jakiej kwoty zapłaci podatek? Co (...)

 • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  danym środowisku. Jeśli, tak jak w opisywanym przypadku, uczyniona przed śmiercią darowizna, szczególnie darowizna nieruchomości, wyczerpuje cały majątek rodziców, a później (...)

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2018 r.?

  darowizny ma być przeznaczony. Darowizny na cele kultu religijnego Darowizny na cele kultu religijnego to m.in. darowizny przekazywane kościołom, związkom religijnym i kościelnym (...)

 • Darowizna a sprzedaż nieruchomości

  przejściowym (np. 5 lat od ustanowienia darowizny), by móc sprzedać działkę w całości? Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn, zwalnia się od podatku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  .  Jeżeli przedmiotem darowizny są towary opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę darowizny uważa się wartość towaru uwzględniającą należny podatek od towarów (...)

 • Zwrot bonifikaty za mieszkanie

  nieruchomość lub wykorzystał ją na inne cele niż cele uzasadniające udzielenie bonifikaty, przed upływem 10 lat, licząc od dnia jej nabycia, a w przypadku nieruchomości stanowiącej (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  5. W wypadkach określonych w § 3 i 4 sąd wymierzając karę pozbawienia wolności do lat 5 może warunkowo zawiesić jej wykonanie na okres próby wynoszący do 10 lat, (...)

 • Darowizna dla gminy

  gminy do występowania o zwrot udzielonych bonifikat jeżeli mieszkanie zostało sprzedane przed upływem 5 lat i nie zostało sprzedane na rzecz osoby bliskiej. Czy wobec powyższego (...)

 • Darowizna dla bratanka

  sprzedając lokal przed upływem 5 lat od nabycia? Zbycie nieruchomości mieszkalnych od 2007 r. Na czym polega nowa "ulga meldunkowa"? bratanek, darowizna, (...)

 • Zachowek od obdarowanego (jak długo skuteczne jest roszczenie o niego) - opinia prawna

  ;zachowek”? Jest też mowa o 10 latach od chwili spisania aktu darowizny – czy wtedy może zadziałać prawo zachowku gdy okres od spisania darowizny jest mniejszy niż 10 lat.   Opinia (...)

 • Darowizna a zachowek

  przeciwko osobie obowiązanej do uzupełnienia zachowku z tytułu otrzymanej od spadkodawcy darowizny przedawnia się z upływem lat trzech od otwarcia spadku. zachowek, darowizna, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna a zachowek

  Czy zachowek od darowizny należy się za życia darczyńcy czy po jego śmierci? cześć nie mylcie pojęć darowizna jest dobrowolna przekazywana (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane