Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna pieniężna od brata

  darowizn dokonanych przez żony rodzeństwa, a więc darowizna od żony brata zasadniczo podlega opodatkowaniu, przy czym jeśli brat nie ma majątku osobistego, a jedynie wspólny z (...)

 • Darowizny od różnych osób

  Otrzymam "do ręki" następujące darowizny pieniężne: od mamy 9.500 zł, od brata 9.500 zł, od siostry 9.500 zł. Zaznaczam, że przez okres 5 lat wstecz nie dostawałem od (...)

 • Darowizna udziałów w spółce jawnej

  opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.   Nie mniej jednak w przypadku darowizny udziałów w spółce jawnej przez matkę i siostrę na rzecz syna/brata znajdzie zastosowanie obowiązujący (...)

 • Porada prawna na temat darowizna -zachowek od brata dla przyrodniej siostry

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darowizna -zachowek od brata dla przyrodniej siostry, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  rzeczy lub prawa majątkowego.  ##baner## Wysokość podatku Wysokość podatku ustala się w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca (zob. wyżej). Podatek oblicza (...)

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry

  opiekę nad niepełnosprawną. Narzeczony ciągle ich wspiera finansowo z własnej chęci, natomiast czy od strony prawnej mogą oni ubiegać się o ustalenie od niego stałych alimentów dla (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  majątek chorego brata spłacając i jego? Z logicznego punktu widzenia bez sensu byłoby spłacanie nas bez spłacania chorego brata Mariana. Czy mogę domagać się od sądu bym mieszkał (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  żyli jej rodzice, to po Z. dziedziczyć będzie: jej mąż – czyli J. oraz żyjące w chwili śmierci rodzeństwo, a jeżeli któreś z rodzeństwa zmarło wcześniej, to zamiast zmarłego brata lub (...)

 • Kiedy i jak można odwołać darowiznę - opinia prawna

  dnia zawarcia przez siostrę umowy ani od dnia, w którym dowiedział się Pan o tym fakcie. darowizna, odwołanie darowizny, rażąca niewdzięczność, koszty, proces, pozew, własność, (...)

 • Darowizna a zgoda małżonka

  Chciałbym zrobić darowiznę pieniężną dla mojego brata i siostry. Przelew chce zrobić ze swojego konta osobistego. Chciałbym się dowiedzieć czy potrzebuje zgodę żony (mamy wspólność (...)

 • Darowizna rzeczy czy pieniędzy na zakup rzeczy

  . Przedmiotowa darowizna nie będzie miała wpływu na przysługujący zasiłek dla bezrobotnych. W zakresie podatków, należy tu wskazać uregulowania dot. podatu od spadków i darowizn. Co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane