Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  cudzoziemcu   100 zł od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 zł od wniosku o dział spadku, a jeżeli zawiera (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  ; 100 zł  od wniosku o zabezpieczenie spadku po cudzoziemcu   100 zł  od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania

  jednym piśmie lub we wniosku o dział spadku, opłatę pobiera się od każdego z nich odrębnie. Trzecim sposobem jest złożenie do sądu samego wniosku o odebranie oświadczenia (...)

 • Porada prawna na temat darmowy wz��r wniosku o odrzucenie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darmowy wz��r wniosku o odrzucenie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zawieszonego postępowania przez sąd wyższej instancji powoduje uprawomocnienie się zaskarżonego orzeczenia, z wyjątkiem spraw o unieważnienie małżeństwa lub o rozwód oraz o (...)

 • Odrzucenie spadku

  Czy we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, można zawrzeć zrzeczenie się należnej części spadku przez jednego ze spadkobierców, na rzecz drugiego spadkobiercy? Chodzi o (...)

 • Przyjęcie i odrzucenie spadku w ujęciu obowiązujących przepisów oraz pod rządami znowelizowanej regulacji spadkowej.

  terminu do złożenia oświadczenia woli o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku. Zgodnie z art. 1015 § 1 KC oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku może być złożone (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. W tym zakresie istnieją trzy możliwości: -tzw. proste przyjęcie spadku, jednoznaczne z nieograniczoną odpowiedzialnością za długi spadkowe,  -przyjęcie (...)

 • Konsekwencje odrzucenia spadku

  spadek, to powołana do dziedziczenia będzie wnuczka, a zatem i za nią jej przedstawiciel ustawowy powinien złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku (na takie odrzucenie będzie potrzebna (...)

 • Oświadczenie o odrzuceniu spadku musi być złożone w odpowiedniej formie

  niezbędne jest złożenie oświadczenia o przyjęciu spadku wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza albo o odrzuceniu spadku w formie wymaganej przez art. 1018 § 3 k.c. 2. Oświadczenie (...)

 • Formy kontaktu z sądem w sprawie spadkowej

  wezwie do obowiązkowego stawiennictwa, celem przesłuchania uczestników). Jeżeli spadkobierca złożył wcześniej przed notariuszem oświadczenie o odrzuceniu spadku powinien jednak (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  moich dzieci, oświadczenia o odrzucenie spadku? Zgodnie z art. 1020 spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. (...)

 • Dział części majątku spadkowego

  jako wpis stały kwotę 20 zł., którą pobiera się od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, zabezpieczenie spadku lub sporządzenie spisu inwentarza, przyjęcie lub odrzucenie (...)

 • Termin odrzucenia spadku przez małoletniego

  małoletniego. Proszę o wzór takiego wniosku do sądu rodzinnego. Czy 6 miesięczny okres na odrzucenie spadku przez małoletniego biegnie w tym przypadku od momentu odrzucenia spadku (...)

 • Przedawnienie prawa do spadku

  takiego oświadczenia, to i tak kolejnym koniecznym krokiem jest złożenie do sądu wniosku o wydanie postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku, a po jego uzyskaniu o podział (...)

 • Podważenie aktu darowizny

  zainteresowana i mająca w tym interes prawny), ma prawo złożyć taki wniosek do sądu, przy czym złożenie wniosku nie jest ograniczone w czasie, jako że nie były uczestnikami postępowania o (...)

 • Sądowe nabycie spadku a ujawnienie testamentu

  dowodu, że spadek w całości lub w części nabyła inna osoba niż wskazana w prawomocnym postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku, sąd spadku, zmieniając to postanowienie, stwierdzi (...)

 • Odrzucenie spadku przez niepełnoletniego

  W kolejności do dziedziczenia (po odrzuceniu spadku przez dzieci i żonę spadkodawcy) jest wnuczka spadkodawcy (1rok i 9 m-cy). Za dziecko oświadczenie o odrzuceniu spadku powinien złożyć (...)

 • Dział spadku a odrzucenie spadku

  przypadać lub gdy córka w ogóle nie chce dziedziczyć po ojcu. Odrzucenie spadku po ojcu (tak samo jak zrzeczenie się udziału na rzecz matki podczas działu spadku) nie (...)

 • Postępowanie spadkowe

  ciotki zostaną więc wskazani jako spadkobiercy w postanowieniu sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Jeżeli Pani miałaby się stać właścicielem całości spadku lub pewnych jego przedmiotów, (...)

 • Odrzucenie spadku

  spadku. Przypadająca na niego część spadku dziedziczona będzie po nim według zasad ogólnych. W przedstawionej sytuacji złożenie przez rodziców i rodzeństwo oświadczeń o odrzuceniu (...)

 • Orzucenie spadku

  ; ma taką legitymację jako wierzyciel spadkobiercy.   Jak uzyskać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia (...)

 • Koszty postępowania spadkowego

  od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, zabezpieczenie spadku lub sporządzenie spisu inwentarza, przyjęcie lub odrzucenie spadku. Natomiast w przypadku wniosku (...)

 • Zrzeczenie się spadku

  i matka. W takim przypadku do spadku w równych częściach po ¼ dochodzą wszyscy ze spadkobierców. Gdyby spadku "zrzekła się" (kodeks cywilny posługuje się pojęciem odrzucenie (...)

 • Pełnomocnictwo do przyjęcia i odrzucenia spadku

  odrzucić spadek i czy we wniosku o stwierdzeniu nabycia spadku muszę zamieścić takie pełnomocnictwo, czy tylko wystarczy jak matka kuzynki przedstawi Sądowi w czasie rozprawy? Zgodnie (...)

 • Wynagrodzenie adwokata

  minimalne za prowadzenie spraw z zakresu prawa spadkowego wynoszą: - w sprawach o zabezpieczenia spadku, dokonanie spisu inwentarza, odrzucenie spadku, ogłoszenie testamentu i nakazanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ogromne długi po byłym mężu

  jestem byłą żoną, zmarł ojciec moich nie pełnoletnich dzieci i pozostawił długi w bankach, Czy jeśli nie byliśmy małżeństwem to ja mogę te (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane