Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  jego otrzymaniu musisz zawrzeć z nowym dostawcą umowę o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych z przeniesieniem przydzielonego numeru, która powinna określać w (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;spisem z natury”. Podatnicy są obowiązani: 1) sporządzić spis z natury w terminie 14 dni, licząc od dnia rozwiązania spółki lub zaprzestania wykonywania czynności podlegających

 • Wypowiedzenie umowy z operatorem telefonicznym

  istnieje wzór dokumentu wypowiedzenia umowy o korzystanie z usług telefonicznych. Ponieważ jednak jest to normalna umowa o świadczenie usług, nie ma żadnych specjalnych zasad dotyczących (...)

 • Porada prawna na temat darmowy wzór rezygnacji z usług telefonu stacjonarnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darmowy wzór rezygnacji z usług telefonu stacjonarnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak prawo chroni nabywcę usług turystycznych?

  lub usługi turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń, jeżeli realizacja usług jest uzależniona od liczby zgłoszeń;   podstawy prawne umowy i konsekwencje prawne wynikające (...)

 • Ceny mobilnego Internetu

  użytkowników Internetu korzystających z usług operatorów sieci ruchomych jest jakość tych usług. Na bazie 2500 pomiarów, dokonanych w 4 sieciach GSM/UMTS przez firmę Audytel, można (...)

 • Podatki a faktura z USA

  wystawić fakturą wewnętrzną, dokumentującą import usług, z wykazanym na niej podatkiem należnym z tego tytułu. Podatek z tytułu importu usług podatnik, poprzez wpis (...)

 • Oferujesz produkty w sprzedaży wysyłkowej? - dowiedz się więcej o umowach zawieranych na odległość

  rygorystycznych obowiązków informacyjnych przedsiębiorcy i brak prawa konsumenta do odstąpienia od umowy. Do tych "wyłączonych" umów ustawa zalicza: umowy z wykorzystaniem automatów

 • Większa ochrona dla abonentów

  również ustawę z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2062).  Nowelizacja przewiduje m.in.: rezygnację (...)

 • 14 Raport Komisji Europejskiej

  operatorów i konsumentów usług telekomunikacyjnych.Niezależne krajowe telekomunikacyjne organy regulacyjne są niezbędne z punktu widzenia sprawiedliwych i skutecznych regulacji, ale nie zostały (...)

 • Ważne zmiany dla posiadaczy komórek

  połączeń wychodzących na numery o podwyższonej opłacie, jak i połączeń przychodzących z takich numerów. Nie ważne przy tym, czy korzystamy z komórki czy telefonu stacjonarnego. Możliwe (...)

 • Bezpieczniejsze i łatwiejsze zakupy przez Internet - KE proponuje dyrektywę w sprawie praw konsumentów

  z zakupu (sprzedaż na odległość, np. przez Internet, przy pomocy telefonu komórkowego, katalogu oraz agresywne metody sprzedaży): Wprowadzenie w całej UE 14-dniowego okresu rezygnacji (...)

 • Rekompensata od operatora telefonii komórkowej

  reguły jest oznaczony w umowie zawartej z operatorem telekomunikacyjnym. Warto przestudiować umowę i zapoznać się z przepisami dotyczącymi odpowiedzialności operatora. Roszczeń odszkodowawczych (...)

 • Komisja Europejska opublikowała projekt dyrektywy o prawach konsumentów

  okresu rezygnacji z zakupu, podczas którego konsument może zmienić zdanie. Wprowadzenie łatwego w użyciu standardowego formularza rezygnacji. Wprowadzony zostanie również (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  . Dział VIIaWymiana informacji podatkowych z innymi państwami Rozdział 1Zasady ogólne wymiany informacji podatkowych Art. 305a.  W zakresie i na zasadach wynikających z umów o unikaniu (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  turystycznych,  możliwość kontaktu z kapłanem i udział w praktykach religijnych, zgodnie z wyznaniem mieszkańca domu,  regularny kontakt z dyrektorem domu w określonych dniach (...)

 • Wakacje 2014 - prawnicze last minute

  usługi turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń, jeżeli realizacja usług jest uzależniona od liczby zgłoszeń;   podstawy prawne umowy i konsekwencje prawne wynikające (...)

 • Telekomunikacyjne pułapki

  unikanie odpowiedzialności głównie w związku z przerwami trwającymi średnio 36 lub 48 godzin - zdaniem Urzędu takie działanie operatorów jest uciążliwe dla klientów, ponadto (...)

 • Start-upy mogą liczyć na niższe podatki

  oznacza bowiem, że z jednej strony przedsiębiorca może sprzedawać bez doliczania do swoich cen VAT-u ale z drugiej, nie ma prawa do odliczenia VAT-u z faktur zakupowych. Zwolnienie jest (...)

 • Nieuczciwi sprzedwacy pod okiem UOKiK. 7 wniosków do prokuratury

  z e-zakupów towarów lub usług musi przede wszystkim pamiętać, że nawet samo klikniecie na okienko „akceptuję regulamin” czy „zapoznałem się z regulaminem” (...)

 • Nie zapłacisz za zbyt wolny internet

  skorzystać w tym czasie z konkurencyjnych i tańszych ofert, które pozwoliłyby płacić niższe rachunki. Zapobiec ma temu przepis, według którego maksymalny okres obowiązywania pierwszej (...)

 • Oferta z Internetu...

  Handlowa na zlecenie UOKiK. Zastrzeżenia dotyczą aż 89 z 126 sklepów.Zanim podpiszemy umowę powinniśmy uważnie zapoznać się z zasadami i warunkami, na jakich transakcja zostanie zrealizowana. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane