Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  ubezpieczenia zdrowotnego (druk ZUS ZUA) oraz z dokumentami potwierdzającymi wyrejestrowanie z ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZWUA), osoby wykonującej działalność gospodarczą (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  potwierdzającego opłacenie składek w ZUS (np. ZUS RMUA): gdy z wnioskiem wystąpiono przed dniem 15 danego miesiąca (np. przed dniem 15 sierpnia), za aktualny należy uznać (...)

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  przedsiębiorców PKPP Lewiatan. Organizacja zauważa, że druk ZUS RMUA służy do potwierdzania ubezpieczonemu uprawnień do świadczeń z tytułu opieki zdrowotnej, zaś (...)

 • Porada prawna na temat darmowy druk zus rmua do pobrania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darmowy druk zus rmua do pobrania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Informacja nt. druków RMUA

  kwalifikowanych podpisów.Argumentacja, że druki RMUA są niezbędne np. w służbie zdrowia dla potwierdzenia czy dana osoba (przyszły pacjent) jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, wprowadza w błąd. (...)

 • Legitymacje ubezpieczeniowe "stają się przeszłością"

  , które przekazujemy do NFZ są wystarczające do ustalenia prawa do korzystania ze świadczeń zdrowotnych. Nie ma potrzeby, by dublować je na papierze" - dodaje Boryczka. Teoretycznie (...)

 • Nawet bez PIT, zeznanie trzeba złożyć

  zdrowotnych ZUS udzieli jedynie w swoim oddziale, i to na podstawie wcześniej złożonego przez nas wniosku. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, mogą wystarczyć miesięczne druki ZUS (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  załącznikami do umowy są druki zgłoszenia do ubezpieczenia: ZUS ZZA (dla ubezpieczającego się) oraz ewentualnie ZUS ZCZA lub ZUS ZCNA (dla członków rodziny). Druki (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  pracę będzie to wystawiany przez pracodawcę druk ZUS RMUA, czyli informacja o miesięcznej kwocie składek przekazywana ubezpieczonym przez płatników. Osoby prowadzące działalność (...)

 • Elektroniczna RMUA coraz bliżej

  , iż Biuro Legislacyjne Kancelarii Sejmu wprowadzi do zaproponowanego zapisu regulacje dotyczące podpisu elektronicznego. Następnie na podstawie tego dokumentu powinien zostać opracowany druk sejmowy

 • Jedziesz na jakiś czas za granicę? Zapewnij sobie ubezpieczenie zdrowotne

  wyłączeniem Szwajcarii) przez Oddziały Wojewódzkie NFZ. W związku z tym, wszelkie pytania dotyczące sposobu uzyskiwania tych zaświadczeń prosimy kierować do ZUS. Z informacji przekazanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • druk rmua zus

  Od przyszłego roku ponoć mają wejść jakieś zmiany dotyczące otrzymania druku RMUA z Zusu. Jakie są te zmiany? Od kiedy one wchodzą w życie? Druk (...)

 • Legitymacja ubezpieczeniowa

  Podobno NFZ żąda obecnie uaktualniania legitymacji ubezpieczeniowej co miesiąc. Informacja w książeczce mówi o 6-miesięcznej ważności. Czy istnieją (...)

 • DRUK VAT 7(12) DARMOWY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA 2011R

  BEZPŁATNIE DO POBRANIA NA: http://www.isk.infor.pl/druki,51,898,VAT-7.html Witam, chciałam się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć interaktywne nowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane