Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elektroniczna RMUA coraz bliżej

  , iż Biuro Legislacyjne Kancelarii Sejmu wprowadzi do zaproponowanego zapisu regulacje dotyczące podpisu elektronicznego. Następnie na podstawie tego dokumentu powinien zostać opracowany druk sejmowy

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  . Czy przewidziano szczególne regulacje wobec towarów przemieszczanych do magazynu konsygnacyjnego? Dodanie art. 12a i art. 20a ma na celu wprowadzenie szczególnych regulacji stosowanych (...)

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  wydruku.   Druk Z-15A i Z-15B należy stosować zarówno, gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca ZUS, jak i wtedy, gdy wypłaca go płatnik składek. ##baner## Jeśli po 1 września 2017 (...)

 • Porada prawna na temat darmowy druk a1 zus do pobrania rmua

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darmowy druk a1 zus do pobrania rmua, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadpłata wynikająca z formularza PIT-40A/11A

  zostanie wykazana w poz. 115 zeznania PIT-37. nadpłata, ZUS, PIT-40A/11A, organ rentowy

 • Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

  prowadząca tę działalność, do chwili jej likwidacji. Argumentacja taka narusza wyrażoną w Konstytucji RP zasadę praworządności, a także narusza art. 22 Konstytucji RP, z którego wynika prawo (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy a obowiązek ubezpieczenia emerytalno-rentowego

  ustaw (Dz.U. Nr 241, poz. 2074), znajduje zastosowanie do należności z tytułu składek, które stały się wymagalne przed dniem 1 stycznia 2003 r., jeżeli do tej daty nie uległy przedawnieniu (...)

 • Osoba towarzysząca Prezesowi w podróży

  fizycznych, za przychody z innych źródeł, uważa się w szczególności: nagrody i inne nieodpłatne świadczenia nie należące do przychodów określonych w art. 12-14 i 17 (zatem nie należące do (...)

 • Zeznanie podatkowe emeryta

  Emeryt, po otrzymaniu z ZUS druk 40A złożył na jego podstawie do urzędu skarbowego korektę zeznania na druku PIT-37 wraz z załącznikami, celem odliczenia kosztów leczenia oraz (...)

 • Odsetki od pożyczki a podatek

  sytuacji na podatniku ciążą dodatkowe obowiązki. Jeśli przychody z odsetek zostały uzyskane na terytorium Polski, wówczas podatnik złoży zeznanie roczne na formularzu PIT-36, załączając do niego (...)

 • List w sprawie nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  wyegzekwowanego świadczenia (także z rachunku bankowego bądź wynagrodzenia za pracę), która naszym zdaniem przyczyni się do powrotu do bardziej efektywnego sposobu finansowania egzekucji z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • druk rmua zus

  Od przyszłego roku ponoć mają wejść jakieś zmiany dotyczące otrzymania druku RMUA z Zusu. Jakie są te zmiany? Od kiedy one wchodzą w życie? Druk (...)

 • Legitymacja ubezpieczeniowa

  Podobno NFZ żąda obecnie uaktualniania legitymacji ubezpieczeniowej co miesiąc. Informacja w książeczce mówi o 6-miesięcznej ważności. Czy istnieją (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • DRUK VAT 7(12) DARMOWY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA 2011R

  BEZPŁATNIE DO POBRANIA NA: http://www.isk.infor.pl/druki,51,898,VAT-7.html Witam, chciałam się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć interaktywne nowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane