Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  prawomocnego orzeczenia niezgodnego z prawem.5)  6)  Art. 18. § 1.  Jeżeli przy rozpoznawaniu sprawy w sądzie rejonowym powstanie zagadnienie prawne budzące (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  Stan faktyczny Po śmierci mojej matki, jako spadkobierca ustawowy, założyłem w sądzie rejonowym we Wrocławiu sprawę o stwierdzenie nabycia spadku oraz poinformowałem sąd, że spadkiem zarządza

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  . Postępowanie dotyczące tego wniosku odbywa się przy drzwiach zamkniętych. Postanowienie w tym przedmiocie sąd ogłasza publicznie. Art. 154. § 1. Podczas posiedzenia odbywającego się (...)

 • Porada prawna na temat darmowe porady prawne mikołów przy sądzie rejonowym mikołów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat darmowe porady prawne mikołów przy sądzie rejonowym mikołów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  rozpoznawaniu sprawy w sądzie rejonowym powstanie zagadnienie prawne budzące poważne wątpliwości, sąd ten może przekazać sprawę do rozpoznania sądowi okręgowemu. Postanowienie (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  środki odwoławcze od orzeczeń i zarządzeń wydanych w pierwszej instancji w sądzie rejonowym oraz inne sprawy przekazane mu przez ustawę.Art. 26. Sąd apelacyjny rozpoznaje środki odwoławcze (...)

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  Pani w Sądzie Rejonowym - Wydziale Ksiąg Wieczystych właściwym ze względu na miejsce położenia nieruchomości. Obecnie wszystkie wydziały ksiąg wieczystych pracują w systemie informatycznym (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  okręgowego, jednak czyni się to za pośrednictwem sądu rejonowego, który rozpoznawał sprawę w pierwszej instancji. W związku z tym apelację należy złożyć w sądzie rejonowym lub (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  przestępstwo, ze względu na szczególną wagę lub zawiłość sprawy.§ 3. Sąd okręgowy rozpoznaje ponadto środki odwoławcze od orzeczeń i zarządzeń wydanych w pierwszej instancji w sądzie (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  114/2005). Odstępstwo od właściwości rzeczowej powinno przy tym następować wyjątkowo, przy wystąpieniu ściśle rozumianych okoliczności wskazanych wyżej. Właściwość sądu rejonowego (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  wydane w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Komornik nadal pozostanie funkcjonariuszem publicznym działającym przy określonym sądzie rejonowym, przy czym prezes tego sądu zwiększy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane