Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ocena skutków dla ochrony danych

  szczególnej opieki, których dane dotyczą, uniemożliwienie osobom, których dane dotyczą, wykonywania prawa lub korzystania z usługi lub umowy, dane wrażliwe lub dane (...)

 • Kiedy można przetwarzać dane osobowe?

  rozporządzeniu. Są to tzw. dane wrażliwe. Dane wrażliwe to dane ujawniające pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność (...)

 • Co reguluje RODO?

  przetwarzać dane, albo skorzystać z usług zewnętrznego podmiotu, który te dane będzie przetwarzał dla niego. Podmiot przetwarzający dane osobowe nie decyduje o celach ani o środkach (...)

 • Porada prawna na temat dane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  kierownictwie i wszystkich osobach przetwarzających dane) oraz podmiocie przetwarzającym (w tym kierownictwie i wszystkich osobach przetwarzających dane osobowe), informowania o nich (...)

 • CEPiK po zmianach

  do CEP dane właściciela/posiadacza, dane techniczne pojazdu, a do CEK przekazuje dane kierowców, ubezpieczyciele, którzy przekazują informacje o ubezpieczeniu pojazdu

 • Stosowanie ustawy o STIR

  kwalifikowanych (art. 119zp § 1 pkt 1 O.p.), obejmujące przede wszystkim (art. 119zr § 1 i 2 O.p.): numer rachunku,  dane identyfikacyjne podmiotu kwalifikowanego,  dane identyfikacyjne

 • Prawo do bycia zapomnianym

  , nie mogą być one zatem utożsamiane z bazami archiwalnymi. Dane w kopiach zapasowych są więc przechowywane krótkotrwale i usuwane choćby przez nadpisywanie danych. Dane podane przez kupującego

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  i usług albo podatku od wartości dodanej, jeżeli jest obowiązany go posiadać; dane nadawcy towarów obejmujące: imię i nazwisko albo nazwę i adres zamieszkania albo siedziby; dane odbiorcy

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  Rejestrze, chyba że mimo zachowania należytej staranności nie mógł wiedzieć o wpisie. Art. 17. 1. Domniemywa się, że dane wpisane do Rejestru są prawdziwe. 2. Jeżeli dane wpisano do (...)

 • Prawo do przenoszalności danych według RODO

  przekazane mu dane osobowe nie były nadmierne w stosunku do nowego celu przetwarzania danych, dlatego istotne jest wyraźne i bezpośrednie określenie celów, dla których będzie przetwarzał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane