Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  ;ra polega wyłącznie na zmianie kwot: kwota do zwrotu na rachunek bankowy podatnika i kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy? W takim przypadku nie ma podstaw do złożenia (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  związek z wyłudzeniami skarbowymi lub do czynności zmierzających do wyłudzenia skarbowego. W uzasadnionych przypadkach Szef KAS może przedłużyć blokadę na okres do 3 miesięcy. Zebrane (...)

 • Wystawianie faktur

  pochodzenia faktury rozumie się pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury. Przez integralność treści faktury rozumie (...)

 • Porada prawna na temat dane do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dane do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  fakturze miesiąc i rok dokonania sprzedaży w przypadku sprzedaży o charakterze ciągłym; wskazanie treści korygowanej informacji oraz treści prawidłowej. Jeżeli wystawca faktury lub faktury (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  formalnych dla faktury i nie przyznać prawa do odliczenia podatku VAT? Z faktury nie wynika dokładnie jaki jest numer faktury gdyż pole określające numer jest w języku angielskim (...)

 • Jak wystawia się faktury dokumentujące obrót wewnątrzwspólnotowy?

  do wystawienia faktury VAT jest faktura otrzymana od kontrahenta zagranicznego.   Dane na fakturze wewnętrznej Do wystawiania faktur wewnętrznych stosuje się odpowiednio (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  Janowi Kowalskiemu z dniem 5 sierpnia 2005 r. W jaki sposób można przesłać korektę e-faktury, duplikat? Zasadą jest, że faktury korygujące oraz duplikaty faktur do faktur wystawianych (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  elektronicznej nie wcześniej niż od dnia następującego po dniu, w którym odbiorca faktury dokonał akceptacji. W przypadku zaś cofnięcia akceptacji przez odbiorcę wystawca faktury traci (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  opłatą lub używanych dla celów gospodarczych, przemysłowych lub do połowów, b) używanych do ratownictwa lub do udzielania pomocy na morzu, lub do połowów przybrzeżnych, z (...)

 • Czy mogę wysłać fakturę mailem - wszystko o fakturach w formie elektronicznej

  sytuacje, kiedy posiadanie faktury w formie papierowej okaże się konieczne. Przykładem może być choćby wydruk oryginału faktury dołączony do akt sprawy jako dowód w jakimkolwiek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane