Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność spadkobierców za długi spadkodawcy

  odpowiedzialność za te długi ponad wartość stanu czynnego spadku, jednakże tylko do takiej wysokości, w jakiej byłby obowiązany je zaspokoić, gdyby spłacał należycie wszystkie długi (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia.§ 2. W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi (...)

 • Przyjęcie spadku - co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza?

  dobrodziejstwem inwentarza (ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe). W przypadku przyjęcia prostego spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkodawcy z całego swojego majątku, (...)

 • Porada prawna na temat długi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat długi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Za jakie długi odpowiada spadkobierca, który przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza?

  spadkobiercy za długi spadkowe w ten sposób, iż w porównaniu do prostego przyjęcia spadku wydatnie ogranicza tę odpowiedzialność. Jakie reguły rządzą odpowiedzialnością za długi (...)

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi

  lepsza od sytuacji spadkodawcy, że jeżeli przyjęli spadek z dobrodziejstwem inwentarza, ich odpowiedzialność za długi jest ograniczona. Spadkobiercy zatem powinni spłacić długi wynikające (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe

  przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza, spłacając niektóre długi spadkowe wiedział o istnieniu innych długów spadkowych, ponosi on odpowiedzialność za te długi ponad wartość (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe

  tego mogą Państwo odrzucić spadek, a tym samym długi z nim związane. Drugim rozwiązaniem jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co ograniczy odpowiedzialność za te długi do (...)

 • Co to jest przyjęcie spadku wprost?

  postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami). spadek, przyjęcie, wprost, odpowiedzialność za długi spadkowe, oświadczenie o przyjęciu spadku wprost, dziedziczenie

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność

  wierzytelności w toku postępowania spadkowego. Spadkobierca wchodzi w sytuację prawną spadkodawcy (sukcesja generalna) i dlatego odpowiada za jego długi, choć odpowiedzialność tę może ograniczyć, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości z zadłużonego spadku

  spadkobiercy. W związku z tym, jeżeli spadkobierca sprzeda przedmiot należący do spadku nadal odpowiedzialny będzie za długi spadkowe do wysokości stanu czynnego spadku. Jeżeli w skutek dokonanego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • długi rodziców

  Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko (...)

 • DŁUGI MĘŻA

  JESZCZE NIE JESTEM W SEPARACJI ALE NOSZE SIĘ Z TYM ZAMIAREM ,MĄŻ PIJE JAK USTRZEC SIĘ PRZED DŁUGAMI MĘŻA MAMY WSPÓLNE KONTO (MILENA) natychmiast (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane