Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  stosunku prawnego naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.   Art. 11. 1. Jeżeli (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. § 2. Czynsz może być zastrzeżony w pieniądzach lub świadczeniach innego rodzaju. (...)

 • Podwyżka czynszu najmu o 100%

  wyrokiem TK z dnia 17 maja 2006 r. uznany za niezgodny z Konstytucją, jednak TK przedłużył jego obowiązywanie do końca 2006 r. Tak więc w przypadku, gdy pierwotny czynsz przekraczał już 3% wartości

 • Porada prawna na temat czynsz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynsz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego

  Jestem zarządcą i współwłaścicielem kamienicy. Od lokatorów wpływa czynsz na konto do zaprzyjaźnionych czy starszych chodzę osobiście. Komornik zajął mi moje konto, na które wpływał czynsz (...)

 • Dzierżawa - Najważniejsze informacje na temat umowy dzierżawy.

  nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz (są to konieczne elementy tej umowy, essentialia negotii). Czynsz może być płatny w pieniądzach (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie

  najemcy. Naszym zdaniem, skoro w umowie najmu oznaczono, że najemca płaci czynsz regulowany określony uchwałą Rady Gminy wynik, że czynsz dla wynajmującego nie został podzielony na wynagrodzenie (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  trzy miesięczny czynsz - za wrzesień, październik i listopad (płatny do końca października). Z opisu sytuacji wynika, że wynajmujący co prawda wezwał najemcę do zapłaty, lecz nie spełnił wszystkich

 • Ogólne zasady opodatkowania dochodów z prywatnego najmu

  płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Czynsz może być oznaczony w pieniądzach bądź w świadczeniach innego rodzaju. Co to jest dzierżawa? Zawierając umowę dzierżawy, wydzierżawiający

 • Termin wypowiedzenia najmu na czas nieokreślony

  uiszczał czynsz najmu - czy czynsz będzie płatny w odstępach miesięczych bądź krótszych niż miesiąc. W przypadku czynszu płatnego miesięcznie wskazana przez Pana regulacja jest niezgodna (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu za lokal mieszkalny

  , do dnia 31 grudnia 2004 r., w stosunkach najmu powstałych przed 10 lipca 2001, wysokość czynszu w lokalach, w których obowiązywał w dniu 10 lipca 2001 r. (w dniu wejścia w życie tejże ustawy) czynsz

 • Czynsz najmu mieszkania

  , mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. 2005 r., Nr 31, poz. 266, ze zmianami)  lokal mieszkalny, mieszkanie, opłaty za wynajem, czynsz najmu, lokator

 • Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku

  1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm.) podwyżka czynszu, ochrona praw lokatorów, czynsz, najem, mieszkanie, opłaty, zysk właściciela nieruchomości, lokal mieszkalny

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. Przepis ten nie wskazuje konsekwencji braku zgody najemcy (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  na zapłatę. Niezależnie od podatków dotyczących gruntu, wydzierżawiający uzyska czynsz dzierżawny, który stanowi odrębne źródło przychodu opodatkowane podatkiem dochodowym. Podatnik może wybrać (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu na czas określony

  okresu, na jaki została zawarta. Najemca bowiem musi płacić czynsz do momentu, dopóki w  jego dyspozycji jest mieszkanie (decyduje moment oddania klucza) na podstawie obowiązujacej umowy najmu. (...)

 • Najem lokali użytkowych

  , gdy czynsz jest płatny miesięcznie - najem można wypowiedzieć na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego, gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - (...)

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  ;spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. 2003 r., Nr 119, poz. 1116, ze zm.)  ochrona praw lokatorów, mieszkania, wyrok Trybunału Konstytucyjnego, czynsz, podwyżka czynszu, lokal mieszkalny, (...)

 • Rejestr dotyczący wysokości czynszu regulowanego

  jakiekolwiek rejestry osób płacących czynsz regulowany. Nawet jeżeliby one istniały podlegałyby one ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i ich udostępnienie było by uzależnione (...)

 • Czynsz przy umowie dzierżawy

  przyspieszyć proces oczekiwania na zgodę na rozwiązanie umowy. dzierżawa, bezczynszowe użytkowanie, czynsz, wypowiedzenie umowy

 • Opłata za czynsz - z dołu czy z góry

  w umowę zastrzec inny termin, lecz z zachowaniem zasady, że czynsz jest płatny z góry, to najczęściej formułują to w następujący sposób: Przykład: "czynsz jest płatny do dnia 5 każdego (...)

 • Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy

  naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy Najemca powinien także udostępnić wynajmującemu (...)

 • Skuteczne wypowiedzenie umowy najmu

  zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Czynsz miał być płatny miesięcznie na konto do dnia 15 każdego miesiąca. Do dnia dzisiejszego najemca opłacił czynsz tylko 4 razy

 • Konieczność uzasadnienia podwyżki czynszu

  taką podwyżkę, wnosząc pozew do sądu. Wynika z tego, iż dopóki czynsz nie przekroczy w skali roku 3% wartości odtworzeniowej lokalu, nie będzie konieczne uzasadnienie podwyżki. czynsz, (...)

 • Zmiana czynszu najmu

  lokalu, to roczna podwyżka nie może być wyższa niż 10 % dotychczasowego czynszu albo dotychczasowych opłat za używanie lokalu, liczonych bez opłat niezależnych od właściciela. najem, czynsz, (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu z zachowaniem i bez zachowania terminów wypowiedzenia

  naprzód, jeśli czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu,jeden dzień naprzód, jeśli czynsz jest płatny codziennie.Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane