Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  stosunku prawnego naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.   Art. 11. 1. Jeżeli (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. § 2. Czynsz może być zastrzeżony w pieniądzach lub świadczeniach innego rodzaju. (...)

 • Podwyżka czynszu najmu o 100%

  wyrokiem TK z dnia 17 maja 2006 r. uznany za niezgodny z Konstytucją, jednak TK przedłużył jego obowiązywanie do końca 2006 r. Tak więc w przypadku, gdy pierwotny czynsz przekraczał już 3% wartości

 • Porada prawna na temat czynsz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynsz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego

  Jestem zarządcą i współwłaścicielem kamienicy. Od lokatorów wpływa czynsz na konto do zaprzyjaźnionych czy starszych chodzę osobiście. Komornik zajął mi moje konto, na które wpływał czynsz (...)

 • Umowa dzierżawy

  nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz (są to konieczne elementy tej umowy, essentialia negotii). Czynsz może być płatny w pieniądzach (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie

  najemcy. Naszym zdaniem, skoro w umowie najmu oznaczono, że najemca płaci czynsz regulowany określony uchwałą Rady Gminy wynik, że czynsz dla wynajmującego nie został podzielony na wynagrodzenie (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  trzy miesięczny czynsz - za wrzesień, październik i listopad (płatny do końca października). Z opisu sytuacji wynika, że wynajmujący co prawda wezwał najemcę do zapłaty, lecz nie spełnił wszystkich

 • Ogólne zasady opodatkowania dochodów z prywatnego najmu

  płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Czynsz może być oznaczony w pieniądzach bądź w świadczeniach innego rodzaju. Co to jest dzierżawa? Zawierając umowę dzierżawy, wydzierżawiający

 • Termin wypowiedzenia najmu na czas nieokreślony

  uiszczał czynsz najmu - czy czynsz będzie płatny w odstępach miesięczych bądź krótszych niż miesiąc. W przypadku czynszu płatnego miesięcznie wskazana przez Pana regulacja jest niezgodna (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu za lokal mieszkalny

  , do dnia 31 grudnia 2004 r., w stosunkach najmu powstałych przed 10 lipca 2001, wysokość czynszu w lokalach, w których obowiązywał w dniu 10 lipca 2001 r. (w dniu wejścia w życie tejże ustawy) czynsz

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane