Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  Podatnik A (podatnik VAT czynny) na podstawie umowy zawartej z inwestorem jest generalnym wykonawcą inwestycji budowy elektrowni węglowej. Elektrownia ta będzie wyposażona w nowoczesny (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  . Przykład: Pan Wiśniewski zarejestrował się jako podatnik VAT UE, zaznaczając na druk VAT-R/UE, iż będzie dokonywał wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów. Pan Wiśniewski nie zaznaczył, (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek (...)

 • Porada prawna na temat czynny podatnik vat sprawdzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynny podatnik vat sprawdzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  -2/443-16/18830/06/DP): „Z wniosku z dnia 28.03.2006r. wynika, że Podatnik w dniu 13.03.2006r. złożył w tut. urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne VAT-R (zarejestrował się jako (...)

 • Należyta staranność w VAT

  kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny przez usługę „Sprawdzenie statusu podmiotu VAT" na Portalu Podatkowym lub przez złożenie wniosku do (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  podatku naliczonego. ##baner## Kiedy mają zastosowanie szczególne zasady składania deklaracji VAT? Podatnicy VAT, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i osoby prawne (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  widzenia prawa podatkowego - opinia prawna rejestracja dla celów podatku VAT, prawo do obniżenia podatku należnego o naliczony, VAT-5, czynny podatnik VAT.

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  pozycji 4: „Rejestracja podatników VAT UE” należy zaznaczyć kwadrat pierwszy o treści: podatnik podlegający obowiązkowi rejestracji jako podatnik VAT czynny (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  , że możesz wybrać jeden z dwóch wariantów dotyczących VAT:  rejestracja jako podatnik czynny - złóż wypełniony formularz VAT-R, rejestracja jako podatnik (...)

 • Kasy on-line - kiedy i jak je stosować?

  . 1 ww. rozporządzenia i art. 111 ust. 6ka ustawy o VAT) Ponadto, jeżeli przegląd kasy nie zostanie wykonany w okresie 3 lat od rozpoczęcia prowadzenia ewidencji na tej kasie oraz podatnik wcześniej

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm., dalej ustawy o VAT). W przypadku, gdy komitentem jest czynny podatnik VAT (i działa (...)

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Obowiązek posługiwania się NIP-em z prefiksem PL

  ;Podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT czynny jest obowiązany umieszczać numer identyfikacji podatkowej na fakturach oraz w ofertach.”  Obowiązek wynikający ze wskazanego (...)

 • Podatnik czynny VAT

  VAT składając deklarację VAT-R? Podatnik wykonujący jedynie czynności zwolnione z VAT nie musi być zarejestrowany jako podatnik VAT czynny i może korzystać (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  wewnątrzwspólnotowej z państwa członkowskiego dostawcy do państwa członkowskiego nabywcy. Kto może zarejestrować się jako podatnik VAT UE? Zarejestrować się jako podatnik VAT (...)

 • Podatek VAT od WNT

  Luksemburga przez dokonującego dostawy, nabywcę towarów lub na ich rzecz, to mamy do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów. Podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT (...)

 • Limit VAT - najem prywatny i działalność

  Od roku 2006 byłem zarejestrowany jako czynny podatnik VAT (rozliczałem VAT, składałem deklaracje VAT-7) - najem prywatny, lokale użytkowe. Z uwagi na obroty nie przekraczające (...)

 • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  się do wystawiania faktur VAT. Jeśli jest on zarejestrowany jako "podatnik VAT czynny', jest zatem zobowiązany wystawić fakturę stwierdzającą w szczególności: dokonanie sprzedaży, (...)

 • Prawo do odliczenia VAT z faktur otrzymanych przed rejestracją dla celów VAT

  art. 88 ust. 4 ustawy o VAT wyklucza prawo odliczania podatku naliczonego podatnikowi niezarejestrowanemu jako podatnik VAT czynny, uzyskuje on uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  , faktury VAT, faktury elektroniczne, rachunki uproszczone, podatnik VAT czynny, podatnicy zwolnieni, faktury wystawiane w formie elektronicznej, e-faktury

 • Czynny podatnik podatku VAT

  podmiotowego z VAT, ale w umowie zawartej z firmą A firma ta zastrzega sobie, iż muszę być "płatnikiem podatku VAT" oraz rozliczać się będę z nimi wystawiając raz w miesiącu fakturę VAT. (...)

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  zarejestrowany jako podatnik VAT czynny nabywający produkty rolne od rolnika ryczałtowego (czyli nabywca) wystawia w dwóch egzemplarzach fakturę VAT-RR. Oryginał faktury jest przekazywany (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  rzecz podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny, z dniem otrzymania całości lub części zapłaty, nie później niż 180. dnia, licząc od dnia wydania towaru lub wykonania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • rozliczeni podatku

  Mam takie pytanie, rejestruję się teraz jako czynny podatnik, wcześniej korzystałem z zwolnienia z VAT, czy mogę w jakiś sposób odliczyć VAT za (...)

 • płatnik VAT - jak załatwić ?

  Witam, mam pytanie rozpoczynam działalność gospodarczą i chcę być płatnikime VAT, jakie należy załatwić dokumenty? Należy zarejestrować się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane