Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-3

  udokumentowaną wiadomość o popełnieniu przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego. zniesienie współwłasności, orzeczenie sądu, czynny żal, deklaracja, wykroczenie, odsetki od zaległości

 • Pismo wyjaśniające

  skarbowego. Pytaniem jest zatem czy urząd taką wiadomość już posiada. Jeśli urząd wie już, że podatnik nie wykorzystał nabytych materiałów na cele prowadzonej działalności gospodarczej, to czynny (...)

 • Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

  kolei art. 134a Kodeksu karnego skarbowego określa zadania prokuratora. Prokurator prowadzi postępowanie przygotowawcze, jeżeli przepis ustawy tak stanowi.   czynny żal, (...)

 • Porada prawna na temat czynny żal pcc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynny żal pcc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niezapłacony podatek od nieruchomości

  skarbowych. Na ogół wystarczające jest złożenie stosownych deklaracji i zapłacenie podatku wraz z odsetkami. Sugerujemy jednak złożyć razem z deklaracjami tzw. czynny żal, tj. krótkie (...)

 • Niezłożenie deklaracji w terminie

  albo przekazane ustnie do protokołu. wykroczenie, czynny żal, grzywna, zarząd

 • PIT 2011. Jaka kara za spóźnione rozliczenie?

  możliwości zarobkowe. Od naszej sytuacji zależy również, ile stawek kary zapłacimy. Czynny żal uchroni przed wysokimi karami Trzeba jednak wyrazić go przed kontrolą fiskusa. Składając (...)

 • Złożysz PIT po terminie. Prawie 3 tys. zł kary

  popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego, to nic nam nie grozi. Składając czynny żal trzeba dokładnie opisać, na czym polegało nasze przewinienie. Jeśli nie złożyliśmy w czasie (...)

 • Instytucja czynnego żalu, o której mowa w Kodeksie karnym skarbowym

  sprawcy.Pierwszą taką instytucją jest czynny żal. Czynny żal polega na zawiadomieniu organu ścigania o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia przez sprawcę. Zawiadomienie (...)

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  transakcja nie podlega opodatkowaniu VAT, a w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) na zasadach ogólnych. Podatnikiem PCC jest nabywca. Podatkowi (...)

 • Poinformowanie fiskusa o nieprawidłowościach pozwala uniknąć kary

  podatnik działał sam, warto to również zaznaczyć. Musisz być pierwszyCo bardzo istotne, kary uniknie tylko ten, kto wyprzedzi fiskusa. Czynny żal jest bowiem skuteczny tylko wtedy, gdy zawiadomienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PCC3

  Kupiłam samochód w dniu w połowie marca, dzisiaj mamy natomiast połowe wiec termin 14 dni na złożenie PCC3 dawno mi minął. Co teraz mam zrobić? (...)

 • dotyczy druku PCC

  Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym (...)

 • Nowy sposób na uniknięcie kłopotliwego podatku 75%!! Zobaczcie sami!!

  Wiadomo że podatek od nie ujwanionych dochodów wynosi 75%, to kawał pieniedzy. Okazuje sie ze jest na niego sposób. A mianowicie, po kontroli urzednika, (...)

 • Czynny żal, jak napisać formularz?

  Jak napisać taki formularz?? Jest jakaś wersja elektroniczna do pobrania?? Zawiadomienie czynnego żalu głównie powinno być złożone na piśmie lub (...)

 • spóźniony zakup kasy fiskalnej, art. 111 ust. 2

  Jeszcze wczoraj przeglądałem oferty kas fiskalnych w celu zakupienia i otrzymania refundacji z US. Niestety w trakcie szukania wysypał się worek z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane