Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  czynność prawna między nimi powinna być dokonana w szczególnej formie, czynność ta dochodzi do skutku tylko przy zachowaniu zastrzeżonej formy. Jednakże gdy strony zastrzegły dokonanie (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  określona czynność prawna między nimi powinna być dokonana w szczególnej formie, czynność ta dochodzi do skutku tylko przy zachowaniu zastrzeżonej formy. Jednakże gdy strony (...)

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  możliwość potwierdzenia takiej czynności należy oceniać przez pryzmat przepisów KC niezależnie od tego czy jest to komandytariusz czy osoba trzecia[17].Czynność prawna dokonana przez (...)

 • Porada prawna na temat czynność prawna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynność prawna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy dokonane przez Ciebie czynności prawne stają się bezskuteczne, a kiedy nieważne?

  .   Kiedy dokonana czynność staje się bezwzględnie nieważna? Czynność prawna będzie nieważna, gdy zostanie dokonana w ściśle określonych w przepisach prawa cywilnego przypadkach. (...)

 • Czynność odpłatna i nieodpłatna

  rozumieniu Kodeksu Cywilnego jest czynnością NIEODPŁATNĄ? Proszę podać przykłady czynności nieodpłatnych. Czynność prawna odpłatna, to czynność prawna, na podstawie której (...)

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  niedozwolonego np. gdy pełnomocnik rzekomy działał ze świadomością braku umocowania w celu pokrzywdzenia osoby trzeciej. Rzekome pełnomocnictwo a czynność jednostronna Zasadą jest, że jednostronna (...)

 • Jakie są skutki oświadczenia woli złożonego dla pozoru?

  prawna dotknięta jest wadą pozorności (i działają w przekonaniu o jej ważności). Wówczas czynność prawna, której składnikiem jest pozorne oświadczenie woli, będzie (...)

 • Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?

  tego uprawnienia, osoba trzecia, która dokonała z dłużnikiem czynności prawnej odpłatnej i w wyniku pozwania przez wierzyciela czynność prawna została uznana za bezskuteczną, wówczas (...)

 • W jakim zakresie można zmienić statut fundacji?

  , nazwa, postanowienia, akt erekcyjny, czynność prawna, oświadczenie woli, fundator, akt fundacyjny, akt o ustanowieniu fundacji

 • Zaliczalność darowizny na masę spadkową

  organem, mogącym przesądzić, iż czynność prawna nie jest w istocie tym, czym została nazwana. W przypadku przyjęcia zaproponowanej wyżej interpretacji, omawiana w pytaniu nieruchomość nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)

 • poradzcie co robic!!!

  witam wszystkich na tym forum. Postaram opisac w miare zwiezle moja sparawe. w 2001 roku nawiazalam romas z wydawalo by sie normalnym czlowiekiem,na poczatku (...)

 • Po co jest PREZES w sadzie ?

  Napisalem pismo do prezesa Sadu Rejonowego w Stalowej Woli wskazujac na uchybienia w pracy sadu { moim zdaniem } Jerzy Kuszaj New Britain,CT 01-17-08 15 (...)

 • kupno mieszkania od rodziców a zachowek

  Witam, mam pytanie szukam z rodzicami najlepszego rozwiązania. Otóż rodzice chcą przepisać na mnie mieszkanie wraz z działką, nie chcemy,aby w przyszłosci (...)

 • Problem z odzyskaniem spadku !

  Mam problem, otóż po zmarłym dziadku otrzymałam spadek 1/8 wartości mieszkania. Aktualnie mieszkam za granica dlatego tez upoważniłam notarialnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane