Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowy sposób użytkowania części wspólnej

  zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy. wspólnota, zarząd, czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu

 • Czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu nieruchomością wspólną

  , wobec czego do czynności tej nie była potrzebna ani zgoda wszystkich współwłaścicieli (art. 199), ani zgoda większości współwłaścicieli (art. 201).” czynność, przekraczająca, (...)

 • Wspólny wniosek o przewłaszczenie lokalu

  jeden z nich, przekształcenie prawa spółdzielczego stanowi czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu majątkiem wspólnym i na czynność tą muszą wyrazić (...)

 • Opinia prawna na temat czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa kredytu a czynność zwykłego zarządu

  zakres zwykłego zarządu. Podkreślam jednak jeszcze raz, że zaliczenie danej czynności do jednej bądź drugiej grupy zależy od konkretnych okoliczności stanu faktycznego. czynność (...)

 • Odpowiedzialność współmałżonka

  których ważności jest wymagana zgoda małżonka? W obecnym brzmieniu kro podział czynności na czynności zwykłego zarządu i czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu (...)

 • Zgoda małżonki na ugodę

  zgody małżonki, tzn. czy była to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu. Należy więc przede wszystkim porównać kwotę zobowiązania do rozmiaru i charakteru (...)

 • Umowa kredytu a czynność zwykłego zarządu

  postępowania cywilnego. czynność, przekraczająca, zakres, zwykłego, zarządu, nieważność, czynności, małżeństwo, zgoda, współmałżonka, wspólność, ustawowa, (...)

 • Umowa dzierżawy zawarta przez część właścicieli

  zwykłego zarządu rzeczą wspólną. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 3 lutego 1964 r., III CR 192/62, Wydzierżawienie nieruchomości nie zawsze stanowi czynność przekraczającą (...)

 • Wybicie drzwi bez zgody współwłaścicieli

  przekraczająca zakres zwykłego zarządu, gdyż nie jest to czynność zmierzająca do zachowania rzeczy wspólnej w stanie niepogorszonym. Brak zgody z Pana strony oznacza, (...)

 • Unieważnienie umów zawartych z współwłaścicielem

  ważną czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu dokonana bez wymaganej przez prawo zgody wszystkich współwłaścicieli. Jeżeli konieczne jest uzyskanie urzędowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane