Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  przestępstwo z art.258 § 2 KK w zw. z art. 65 KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. (...)

 • Kodeks wykroczeń

  w sposób natarczywy lub oszukańczy,podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności. Art. 59. Art. 60. Art. 60[1]. § 1.  Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego (...)

 • Prawomocne orzeczenie sądu karnego a później ujawnione czyny

  powziętego zamiaru. Co to jest „czyn ciągły”?  Zgodnie z art. 12 Kodeksu karnego (k.k.), dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu (...)

 • Opinia prawna na temat czyn z art 13 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czyn z art 13 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  tym, że zgodnie z projektem wzięcie lub przetrzymywanie zakładnika staje się zbrodnią, należało wykreślić z katalogu ujętego w art. 25 § 1 pkt 2 k.p.k. art. 252 k.k. (...)

 • Podpisanie się czyimś nazwiskiem a zagrożenie karą

  za pomocnictwo w przestępstwie oszustwa. Skoro pracownik nie wiedział, że działanie jego stanowi czyn karalny - przestępstwo - to w świetle art. 30 kk nie będzie można przypisać mu (...)

 • Rozszerzenie aktu oskarżenia

  . Jesteśmy skłonni stwierdzić, iż raczej jest to kolejne zachowanie z racji brzmienia artykułu 12 kk stanowiący jeden czyn w świetle prawa karnego materialnego (skoro za każdym razem (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  rozpoczęciu przewodu. Art. 42. § 1. Wyłączenie następuje na żądanie sędziego, z urzędu albo na wniosek strony. § 2. Jeżeli sędzia uznaje, że zachodzi przyczyna wyłączająca (...)

 • Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza

  kolejności należy zwrócić uwagę, że czyny z art. 231 § 1 k.k. i art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej rzeczywiście są czynami popełnianymi umyślnie. Przestępstwo (...)

 • Jeden czyn a przestępstw kilka, czyli obawy byłego agenta przed konsekwencjami – opinia prawna

  sprawcy kradzieży. Za czyn z art. 239 § 1 k.k. sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5; w przypadku gdy sprawca udzielił pomocy osobie najbliższej, (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie

  ocenie Prokuratury nie jest w konkretnej sprawie pokrzywdzoenym. Występek z art. 233 kodeksu karnego ścigany jest bowiem w trybie z oskarżenia publicznego. Oznacza to, że wszczęcie postępowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

  Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. 335 (...)

 • czy ja idę do więzienia ???

  Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym dostałem list z sondu z wyrokiem. Nie bardzo mogę zrozumieć czy mam się stawić do więzienia czy zapłacić karę. (...)

 • JAKI GROZI WYROK ZA CZYN ART.270KK ???

  JAKI GROZI WYROK ZA CZYN Z ART.270KK&1 JEŻELI TA OSOBA MA JUŻ WYROK ZA CZYN Z ART.286KK(WYROK 29.11.2003 - 1 ROK W ZAWIESZENIU NA 2 LATA). CZYN Z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane