Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda na osobie, czyli o odszkodowaniu za utratę zdrowia

  uzyskać odszkodowanie szkoda na osobie musi być spowodowana czynem niedozwolonym. Za czyn niedozwolony należy uznać każde zachowanie zabronione przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. (...)

 • Zrzeczenie się roszczeń odszkodowawczych

  niedozwolonego, przy czym jeżeli nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi jednocześnie czyn niedozwolony (tak będzie przede wszystkim w razie szkody na osobie, gdyż jej wyrządzenie stanowi (...)

 • Członek zarządu spółki z o.o. nie obroni się zarzutem przedawnienia

  CZP 94/08 spółka z ograniczoną odpowiedzialność, spółka z o.o., członkowie zarządu, odpowiedzialność, bankructwo, upadłość, egzekucja, czyn niedozwolony, przedawnienie

 • Porada prawna na temat czyn niedozwolony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czyn niedozwolony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona dóbr prawem chronionych przed treściami opublikowanymi w internecie

  osobistego, sąd właściwy, właściwość przemienna sądu, czyn niedozwolony, ochrona dóbr, poszkodowany, szkoda, treści opublikowane w internecie, internet, delikt

 • Czyn niedozwolony a czyn zabroniony

  Czy czyn niedozwolony w rozumieniu Kodeksu cywilnego jest tożsamy z czynem zabronionym w rozumieniu Kodeksu karnego? Zwrotu „czyny niedozwolone” w rozumieniu prawa cywilnego (...)

 • Odszkodowanie za wycięcie drzewa owocowego

  sąsiad Pana zabrał drzewo, w należy się Panu jeszcze odszkodowanie za wartość drewna. czyn niedozwolony, szkoda, odszkodowanie, utracone korzyści, korzyści, naprawienie szkody

 • Wgląd do akt sprawy o wykroczenie

  występuje nie „oskarżony”, lecz właśnie „obwiniony”). Z powództwem o odszkodowanie za czyn niedozwolony może Pan wystąpić bez znajomości wyroku. Wyrok skazujący (...)

 • Dochodzenie naprawienia szkody a przedawnienie

  2001 roku przerywa bieg przedawnienia? Czy istnieją sposoby prawne, aby przywrócić termin do zgłoszenia roszczenia za czyn niedozwolony? Jakie to sposoby? W latach 1999-2001 wydano kilkanaście

 • Uwagi do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  odpowiedzialności z czynu niedozwolonego są: 1) szkoda, 2) czyn niedozwolony i 3) związek przyczynowy pomiędzy pkt 1 i 2; Ciężar dowodu co do tych wszystkich okoliczności spoczywa na poszkodowanym, (...)

 • Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

  różnym osobom, źródłem krzywdy jest zatem czyn niedozwolony, którego następstwem jest śmierć. Krzywdą wyrządzoną zmarłemu jest utrata życia, dla osób mu bliskich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kasacja auta bez upoważnienia

  Dawny kierownik pewnej fundacji bez upoważnienia Zarządu fundacji oddał samochód należący do tejże fundacji do kasacji. Czy można to traktować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane