Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  zrobić (czy potrzebny jest mi NIP europejski) i ile czasu może to zająć? Jak ma się odbywać przelewanie pieniędzy? Stawki dniowe płacone są w funtach. Czy powinienem otworzyć (...)

 • Ustalona renta powoduje niewypłacanie zasiłku chorobowego - opinia prawna

  . Odwołanie we wskazanym terminie wnosi się do tego organu, który wydał decyzję (czyli do ZUS), jednak w piśmie należy wskazać, że jest to odwołanie do Sądu Okręgowego wniesione za pośrednictwem (...)

 • Wypłaty z rachunku oszczędnościowego w razie śmierci posiadacza

  przypadku zbiegu żądań wypłaty z rachunku bankowego innych osób uprawnionych oraz ZUS-u, bank nie może wypłacić tym osobom żądanych przez nich kwot, Bank jest zwolniony z obowiązku wypłaty (...)

 • Porada prawna na temat czy zus może zająć wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy zus może zająć wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Majątek wspólny małżonków

  , który nie jest dłużnikiem), pozostaje pod ochroną i komornik nie może go zająć; nie będzie też mógł dokonać zajęcia wynagrodzenia tego małżonka. Jeśli jednak wynagrodzenie (...)

 • Praca za granicą - ubezpieczenie w Polsce

  prawem ubezpieczenia w Polsce na okres dłuższy niż 24 miesiące. - Czy zagraniczna instytucja ubezpieczeniowa może podważyć zasadność wydania przez ZUS druku E 101?- Oczywiście może (...)

 • Kontrakt menedżerski

  zarządzającą przewiduje roczne ryczałtowe wynagrodzenie za zarządzanie, roczne wynagrodzenie za wyniki finansowe Funduszu lub końcowe wynagrodzenie za wyniki finansowe Funduszu, stosuje (...)

 • Skutki pobierania podwójnego zasiłku chorobowego z ubezpieczenia społecznego - opinia prawna

  to świadczenia były wypłacane  ZUS nie może dochodzić tych świadczeń za okres powyżej 12 miesięcy. W pozostałych przypadkach ZUS może dochodzić nienależnie pobranych (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  ; wynagrodzenie pokrywa się z majątku osoby, na której żądanie ustanowienie kuratora nastąpiło. Wynagrodzenie może być przyznane kuratorowi okresowo lub jednorazowo w dniu ustania (...)

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  samym należy zbadać, kto był odpowiedzialny za zgłoszenia danych, czy wszyscy członkowie zarządu, czy tez któryś z pracowników był delegowany do tych czynności i jemu można zarzucić winę (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  urlopu. Natomiast wynagrodzenie roczne zostało ustalone w wysokości 8, 5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane