Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  prawomocne z upływem terminu do wniesienia apelacji przez wszystkich uczestników.       Skutki podziału quoad usum Nie ma znaczenia, czy do podziału (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  podwyższony wiek emerytalny lub do dnia, który przypada po osiągnięciu tego wieku lub na stałe), i nie ma ustalonego prawa do emerytury, ZUS informuje go o tym, że: zachowa prawo (...)

 • Składanie zeznań przez teścia

  Mój zięć wyjechał 6 lat temu za granice, a 4 lata temu dołączyła do niego córka z dzieckiem. 2 lata temu odwiedził mnie dzielnicowy i sprawdzał czy zięć nie przebywa pod naszym (...)

 • Porada prawna na temat czy zięć ma prawo do zasilku posmiertnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy zięć ma prawo do zasilku posmiertnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  bezrobotna i nabyła prawo do zasiłku z tytułu bezrobocia w Polsce - podlega ustawodawstwu Polski; jest emerytem lub rencistą, pracowała lub pracuje za granicą i ma dzieci na utrzymaniu (...)

 • Mienie PKP

  poglądów, nie jest właściwe porównywanie zarządu, jaki przysługiwał kolei do 1960 r. do rzeczowych praw ograniczonych. Dekret z dnia 11 października 1946 r. Prawo rzeczowe (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  po zmarłym? Czy w takiej sytuacji nie doszło do kradzieży spadku oraz praw autorskich? Czy możemy wnieść pozew do Sądu z tytułu utraty części majątku lub odszkodowanie i jakie (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  Jako pacjent masz swoje prawa. Naucz się z nich korzystać. Masz prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej Masz prawo do równego dostępu do świadczeń (...)

 • Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego

  mieszkalnego lub wynikające z przydziału spółdzielni mieszkaniowej: prawo do domu jednorodzinnego lub prawo do lokalu w małym domu mieszkalnym, a w razie dysponowania tymi (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  cywilnej, będą stanowiły jego majątek osobisty (np. prawo do wypłaty zysku, prawo do udziału w majątku spółki po jej rozwiązaniu). Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 (...)

 • Kodeks wyborczy

  do udziału w wyborach, a także do sporządzania spisów osób uprawnionych do udziału w referendum.§ 5. Rejestr wyborców potwierdza prawo wybierania oraz prawo (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  uznawać prawo rodziców do zapewnienia wychowania i nauczania zgodnie z ich własnymi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi.  Prawo do wolnych wyborów W 1 Protokole (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  , że zwolnienie lekarskie od pracy było nieprawidłowo wykorzystywane. Wątpliwości pracodawcy, czy pracownik wykorzystywał zwolnienie lekarskie zgodnie z jego celem i czy w związku z tym ma (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  zobowiązany do podwyższenia umówionego wkładu.Art. 51. § 1. Każdy wspólnik ma prawo do równego udziału w zyskach i uczestniczy w stratach w tym samym stosunku bez względu (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  lokalnym jest ujęte szerzej niż prawo wyborcze czy prawo do udziału w referendum ogólnokrajowym. Zgodnie z art. 3 u.r.l., w referendum lokalnym mają prawo brać udział (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  przyjmie się na wychowanie dziecko w wieku: do 7 lat, do 10 lat, jeśli dziecko ma odroczony obowiązek szkolny i wystąpisz do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie postępowania (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  zawarta pod rygorem nieważności w formie pisemnej. 5. Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego może należeć do jednej osoby albo do małżonków.  6. Do (...)

 • Prawo zięcia do odmowy składania zeznań

  Czy zięć jako bliska rodzina może zrezygnować z zeznawania w sprawie alimentacyjnej toczącej się między teściami? Zgodnie z art. 261 kodeksu postępowania cywilnego nikt nie ma prawa (...)

 • Fair play w internecie?

  wyjątek dotyczący eksploracji tekstów i danych do innych celów; wykorzystanie do celów dydaktycznych i edukacyjnych; zachowanie dziedzictwa kulturowego. Ma to na celu (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  trzeba składać raz do roku. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku – od 1 października do 30 września. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  , która była podstawą wystawienia wekslu.Art. 82. Prawo kraju miejsca płatności wekslu rozstrzyga, czy przyjęcie może być ograniczone do części sumy wekslowej i czy (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  Socjalnych (ZFŚS) Czy i jakie dane pracownika można pozyskać, aby zweryfikować, czy przysługuje mu prawo do pozyskania świadczenia z Funduszu? Chociaż funkcjonowanie Zakładowego (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  , ma prawo nadal bezpłatnie używać tego oznaczenia w nie większym niż dotychczas zakresie.  2. Prawo określone w ust. 1 podlega na wniosek zainteresowanego wpisowi (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  nie ma wpływu na prawo do ulgi. Paragon fiskalny Podróże w czasie urlopu sprzyjają zakupom zarówno drobnych pamiątek, jak i produktów i usług o wyższej wartości. (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  zasady ustalania prawa do rent z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy). Zasady ustalania prawa do renty z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy) oraz obliczania jej wysokości (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  , złożoną co najmniej z trzech osób. Wnioskodawcy mają prawo wyboru jednego członka komisji. Art. 411. § 1. Akcja daje prawo do jednego głosu na walnym zgromadzeniu.§ (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.