Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uregulowanie zaległych spraw spadkowych

  , że uprawnioną do spadku po teściu jest również jego żona. Dziedziczenie będzie więc wyglądało następująco: spadek po teściu to połowa wspólnego majątku małżonków (...)

 • Spadek a zasiedzenie

  ) spadek po ojcu. Zainteresowana dziedziczy po swoim mężu, do którego majątku osobistego wchodzi majątek odziedziczony po ojcu. W ten sposób, pośrednio, zainteresowana nabędzie (...)

 • Odrzucenie spadku a pobyt za granicą

  za granicą (Hiszpania). Czy zięć zmarłego mógłby być osobą powołaną do spadku. Czy nie należy on już do spadkobierców ustawowych? W dziedziczeniu ustawowym wyróżnia się poszczególne (...)

 • Porada prawna na temat czy zięć dziedziczy po teściu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy zięć dziedziczy po teściu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dziedziczenie przez zięcia

  Matka ustanawia drogą testamentu jedynym spadkobiercą swoją córkę. Córka ma męża, który z kolei jest jej jedynym spadkobiercą. Czy jeżeli matka i jej córka nie żyją, majątek teściowej dziedziczy (...)

 • Uprawnienie do zachowku a związek małżeński

  ? (pytam bo nadal jestem zameldowana u rodziców). Pytanie drugie dotyczy śmierci jego ojca (27.02.2001) - czy zachowek po teściu dziedziczy tylko mój mąż? Pytanie trzecie - ja nie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kto dziedziczy ten dług??

  Witam, teść zmarł mi 4 lata temu i zostawił po sobie długi za niezapłacona energie elektryczną, gaz i wodę. Poniewaz mieszkałem znim po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane