Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  warunki korzystania z klasy posiadanego auta, gdyż kwota za wyposażenie jest 3-krotnie wyższa. Gdybym chciał wypożyczyć samochód tej samej klasy kwota za wypożyczenie byłaby (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  zawieram z PZU? Renta, którą będzie pani otrzymywać od PZU jest rentą, o której mówi art. 444 kodeksu cywilnego. Na jego podstawie poszkodowany, który utracił całkowicie lub (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Wakacje za granicą Przed każdą taką zagraniczną podróżą, czy to samodzielną, czy w grupach zorganizowanych, niezależnie od tego, czy to wyjazd wakacyjny czy w celach (...)

 • Porada prawna na temat czy za wyrwanie zęba jest odszkodowanie z pzu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy za wyrwanie zęba jest odszkodowanie z pzu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu. § 2. Jeżeli wysokość odsetek (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. (...)

 • Kodeks pracy

  przywrócenia do pracy, przysługuje wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, nie więcej jednak niż za 3 miesiące i nie mniej niż za 1 miesiąc. § 2.  Jeżeli (...)

 • Czy dostanę odszkodowanie za wywłaszczenie?

  prawa? Czy za wywłaszczenie zawsze przysługuje odszkodowanie? Zawsze. Jest to naczelna i niezmienna zasada rządząca ingerencją władzy wykonawczej – Państwa lub jednostki (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  może całą kwotę wypłacić mężowi na jego konto? Niestety, ale bez względu na to, czy faktycznie jesteście Państwo współwłaścicielami w/w samochodu, czy też jest on składnikiem (...)

 • Ubezpieczenie mieszkania - zabezpieczyć się na wszelki wypadek

  domofonu – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za zawartość torebki. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. 2003 r., (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  . samochodu nie może Pani skutecznie tą rzeczą rozporządzić, np. nie może Pani jej sprzedać lub darować komuś, gdyż takie rozporządzenie będzie – zgodnie z art. 295 § 2 kpk z (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  warunkach. Przywracając do pracy, sąd orzeka również o wynagrodzeniu za czas pozostawania bez pracy nie więcej niż za 3 miesiące i nie mniej niż za miesiąc. Wynagrodzenie przysługuje (...)

 • Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  w Grupie PZU Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe oferowane przez należące do niej spółki. PZU SA zapewnia 10% zniżki na nowe ubezpieczenie (...)

 • Zalanie towaru handlowego a likwidacja szkody

  . Polisę miałem zawartą na towar w cenach zakupu. Czy ceną zakupu jest w tej sytuacji cena netto, czy brutto? Czy PZU ma prawo zlikwidować szkodę majątkową wypłacając (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  nich właśnie tyle czasu powinna trwać naprawa. Naprawa jednak trwała 7 dni. Czy PZU ma rację? PZU, jako strona obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej (OC), zobowiazana (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń, zawartej z (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  starać? Dodam, że w samochodzie osobowym była kobieta, żona tego, który zginął i jego małoletni syn. Wiadomo, że jest sytuacja przykra i niezręczna, żeby z wdową sądzić się o odszkodowanie (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka akcyjna, zaś komandytariuszem jest wspólnik tej spółki, wkładu komandytariusza nie mogą stanowić jego udziały w tej spółce (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  pamiętać, że Pani nie zwróciła się do Zleceniodawcy z zapytaniem, czy określone czynności wykona, czy też nie, co przemawia za złamaniem zakazu z umowy. Czy (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  zapoznanie się z jego treścią. Z uwagi na jednostronny charakter wypowiedzenia umowy o pracę i rozwiązania umowy o pracę: proces decyzyjny nie jest związany z obowiązkiem uzyskania (...)

 • Cesja ubezpieczenia

  kierującego (innym pojazdem). Należy się upewnić czy nie została dokonana cesja uprawnień wynikających z umowy ubezpieczenia, ponieważ jak sądzę, to Pan jest stroną tej umowy, banki (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  należy określić:   1) nieruchomość z podaniem oznaczeń z księgi wieczystej lub zbioru dokumentów oraz z katastru nieruchomości;   2) cel (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony - suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony (...)

 • Uwaga na produkt niebezpieczny! Odpowiedzialność producenta za produkt niebezpieczny

  odpowiedzialnego za szkodę uznaje się (obok producenta) także importera towaru z wadą; zdarzało się również, że za odpowiedzialnego uznawano także sprzedawcę towaru. Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane